Україна головуватиме в Раді безпеки ООН на початку 2017 року

3 Січня 2016 15:48
Фото першоджерела

Фото першоджерела

Таким чином, офіційний Київ отримає можливість формувати порядок денний дискусій в Раді безпеки ООН.

Згідно з певною процедурою, Україна головуватиме в Раді безпеки ООН на початку 2017 року. Як повідомляє “Укрінформ”, таку інформацію підтвердили 1 січня в постійному представництві України при ООН.

“Україна буде головувати в Раді безпеки ООН на початку 2017 року”, – відзначили в українській місії. Україна завдяки головуванню в Радбезі ООН отримає можливість “формувати порядок денний дискусій в Раді Безпеки і визначати, які запитання є найбільш пріоритетними для обговорення”.

Також головуюча країна безпосередньо бере участь у підготовці заяви голови Ради безпеки ООН від імені РБ ООН, яке затверджується на офіційному засіданні Ради та публікується в якості офіційного документа. Варто відзначити, що кожна країна, яка є членом Радбезу, отримує статус голови почергово на місячний термін.

Вибір головуючих країн проводиться в англійському алфавітному порядку. Читайте також: Порошенко вважає обрання України до Радбезу ООН підтримкою проукраїнської коаліції Раніше повідомлялося, що представництво України в ООН буде посилено командою з півтора десятка вітчизняних дипломатів, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Нагадаємо, 9 грудня, президент України Петро Порошенко призначив Володимира Єльченка новим постійним представником України при ООН. Єльченко, який раніше працював послом України в Росії, змінить на посту постпреда в ООН свого попередника Юрія Сергєєва. Сергєєв був представником України при Організації Об’єднаних Націй з 2007 року.

Україна отримала статус непостійного члена Ради безпеки ООН. На голосуванні в ООН 15 жовтня рішення підтримали 177 країн. Таким чином, з 1 січня 2016 року Україна строком на два роки стане одним з десяти непостійних членів Радбезу ООН.
Джерело: dt.ua