Який бізнес варто починати у кризу – поради бізнес-консультанта

11 Січня 2016 09:15

НЕБЕЗПЕКА

Добрі заробітки у кризу приносять магазини секонд-хенду, кіоски з ремонту одягу і взуття, хімчистки, майстерні з ремонту техніки. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповів київський бізнес-консультант Валерій Золотарьов.

“Не розраховуйте розбагатіти, вирощуючи вазони чи розводячи персидських котів, – говорить Валерій. – Можна розвозити обіди по офісах. Знаю Марію Володимирівну, яка ліпить вареники і пельменні, з чоловіком розвозить по офісах у Голосіївському районі. Знайомий Антон відкрив у столиці пункт по збору склотари і макулатури. У кризу в нього стало більше клієнтів”.

За словами консультанта, чимало підприємців згорнули свою діяльність ще торік.

“Зараз закриваються ті, хто звик заробляти багато і швидко, – розповідає Золотарьов. – У кризу заробітки впали. Але треба не закриватися, а змінювати асортимент товарів і шукати способи заробити більше”.

Можна зекономити на оренді і перейти торгувати в інтернет.

“А також можна змінити постачальників на таких, які не ставлять космічних цін, – каже Валерій. – Дехто замінює дорогі товари дешевшими вітчизняними. Якщо хочете почати свій бізнес і не знаєте, чи він піде, просто дайте оголошення на кількох сайтах. Якщо за місяць не отримали хоча б 10 замовлень, справа програшна. Шукайте більш затребувані товари і послуги”.

За спостереженням Золотарьова, кожен десятий бізнес у столиці виставлений на продаж.

“Кожне третє оголошення про продаж кавового автомату, ігрового автомату чи фотокабіни. Продають турагентства і салони краси. Зараз краще відкрити невеличку експрес-перукарню. Якщо ви братимете за стрижку 30 гривень, а це вдвічі менше ніж у звичайній перукарні, то від клієнтів не буде відбою”, – розказує Валерій.

“Відкривайте те, що не потребує великого капіталовкладення. Наприклад, комісійні магазини. Треба платити лише за оренду приміщення, світло, роботу продавців. За товаром їхати не доведеться. Головне відбирати на реалізацію одяг по сезону, аби він швидко продавався і не займав місце в магазині”.