10 країн, в які жінкам краще не потрапляти

19 Лютого 2016 16:32

Країни, які визнані міжнародними експертами найгіршими для проживання жінок

Образ жінки 21 століття – впевнена в собі, процвітаюча, що світиться здоров’ям і красою. Але багато хто з 3,3 млрд. жінок на нашій планеті сьогодні піддаються насильству, репресіям, ізоляції та дискримінації.

1. Ірак

2

Ірак став справжнім сектантським пеклом для жінок після того, як американці «звільнили» країну від тирана Саддама Хусейна. Рівень грамотності, колись найвищий в арабському світі, в даний час знаходиться на найнижчому рівні. І кінці 2014 року бойовики «Ісламської Держави» стратили в Іраку більше 150 жінок за відмову брати участь у так званому секс-джихаді.

2. Пакистан

3

У деяких племінних районах жінок гвалтують як покарання за злочини чоловіків з їх сімей. Але ще більш широке поширення одержали так звані вбивства честі.  Жінки є жертвами насильства та жорстокого поводження, і в країні як і раніше немає законів проти насильства в сім’ї. З цією проблемою стикаються 90 відсотків жінок, а 82 відсотки жінок заробляють менше, ніж чоловіки.

3. Індія

4
В Індії жінки становлять 39 відсотків усіх ВІЛ-інфікованих дорослих. Близько 70% жінок в Індії є жертвами насильства в сім’ї. Злочини щодо жінок в Індії відбуваються кожні три хвилини. Раз на 29 хвилин жінка стає жертвою згвалтування. У минулому столітті було вбито 50000000 дівчаток, а близько 100 000 000 жінок і дівчаток стали жертвою торгівлі людьми. 44,5 відсотків дівчаток виходять заміж у віці до 18 років.

4. Сомалі

5
У столиці Сомалі Могадішо громадянська війна докорінно змінила ситуацію для жінок, які раніше були традиційним оплотом сім’ї. 95 відсотків дівчаток гвалтують у віці від 4 до 11 років. У парламенті жінки займають лише 7,5 відсотків місць. Тільки 9 відсотків жінок в Сомалі народжують в медичній установі.

5. Малі

6
У Малі, однієї з найбідніших країн світу, лише небагатьом жінкам вдається уникнути болісного обрізання статевих органів. Багато хто з дівчаток змушені вступати в шлюб в зовсім юному віці, а кожна десята помирає під час вагітності або пологів.

6. Гватемала

7
Бідні жінки в Гватемалі стикаються з насильством в сім’ях і частими зґвалтуваннями. Також в країні один з найвищих у світі рівнів СНІДу.

7. Судан

8
Незважаючи на те, що в країні було прийнято низку нових законів, становище жінок на заході Судану залишається плачевним. Викрадення, згвалтування або насильницьке виселення призвели до того, що з 2003 року було вбито більше одного мільйона жінок.

8. Демократична Республіка Конго


У східній частині ДРК війна вже забрала більше 3 мільйонів життів, і кінця їй не видно. Часто в Конго жінки воюють на передній лінії фронту. Вони часто стають жертвами прямих нападів і насильства, скоєних воюючими сторонами. Жінки в Конго стикаються з особливо суворими реаліями: щодня відбувається близько 1100 згвалтувань, а з 1996 їх було зареєстровано більше 200 000. 57 відсотків вагітних жінок страждають анемією, і всі без винятку жінки не можуть підписати жодного юридичного документа без дозволу своїх чоловіків.

9. Афганістан

10
У середньому афганські жінки живуть тільки 45 років – на рік менше, ніж афганські чоловіки. Після трьох десятиліть війни та репресій, переважна кількість жінок в Афганістані безграмотні. Більше половини всіх наречених молодше 16 років. Щопівгодини помирає породілля, адже близько 85 відсотків жінок в Афганістані народжують без медичної допомоги. Це країна з найвищим рівнем материнської смертності в світі.

10. Чад

11
У Чаді жінки практично безправні. Більшість шлюбів укладається з дівчатами 11 – 12 років. Суданські жінки, що живуть в таборах біженців на сході Чаду, стикаються з зґвалтуваннями та іншими формами насильства. Поза таборів ж їх переслідують члени опозиційних озброєних груп, бандити і сили безпеки Чаду.

Джерело: informal.com.uа