10 найцікавіших винаходів, які створили жінки

15 Лютого 2016 10:45

Gazeta.ua пропонує переглянути ТОП-10 незвичних винаходів, які створили жінки.

1. Глушник для автомобіля

 

Акустичний фільтр винайшла Ель Долорес Джонс 1917 року, після чого світ навколо нас став трохи тихішим.

2. Циркулярна пила

 

Табіта Беббітт довго спостерігала за чоловіками, зайнятими розпилюванням колод спеціальною пилкою з двома ручками, за які потрібно тягнути то вперед, то назад. Хоча навантаження на обох чоловіків було однаковим, колоди розпилювалися тільки тоді, коли пилка рухалася вперед, а при зворотному русі з колодою нічого не відбувалося. Беббітт подумала, що це марна трата енергії, і 1810 року створила прототип циркулярної пили, яка пізніше стала використовуватися в лісопильній промисловості.

3. Склоочисники

 

Перші двірники для автомобіля винайшла Мері Андерсон 1903 року. Їй стало шкода водія, який змушений був під час хуртовини щохвилини зупиняти машину і згрібати сніг з вітрового скла.

4. Бронежилет

1965 року доктор Стефані Кволек винайшла синтетичний матеріал кевлар, який у п’ять разів сильніший за сталь. Її винахід врятував тисячі життів поліцейським, пожежникам і військовим. Кевлар став основою для куленепробивних жилетів.

5. Перископ для підводних човнів

За допомогою цього приладу, який запатентувала 1845 року Сара Метер, визначають відстань до спостережуваних об’єктів.

6. Wi-Fi

Хеді Ламарр отримала скандальну славу після того, як знялася у фільмі чехословацького режисера Густава Махатого, де вперше в історії кіно була відверта сцена сексуального характеру, за що Адольф Гітлер назвав її ворогом Третього рейху, а папа римський Пій XII закликав добрих католиків не дивитися фільм. Але Хеді захоплювалася не тільки кіно. 1941 року вона запатентувала секретний засіб зв’язку, який динамічно змінював частоту мовлення, щоб утруднити перехоплення супротивником. З 1962 року цей пристрій використовувався в американських торпедах, а нині використовується в мобільному зв’язку і Wi-Fi.

7. Рожеве шампанське

 

Ніколь Барб’є Кліко 1808 року розробила технологію “ремюажа”, завдяки якій шампанське за три місяці позбавляється від осаду і стає кристально прозорим. Ремюаж справив справжній успіх, значно поліпшивши якість напою.

8. Фільтр для кави

 

Завдяки Мелітті Бенц любителі посидіти за чашкою кави позбавлені стомлюючої процедури з приготування порції другої-третьої. Перший фільтр-конус для кави Мелітта власноруч скрутила з листка учнівського зошита в 1909 році. На честь цієї жінки названа відома у всьому світі німецька компанія Melitta — виробник фільтрів для кави.

9. Силікон

 

Скульптор Патрісія Біллінгс поставила собі завдання створити таку цементну добавку, яка б запобігала руйнуванню її творінь. Після кількох років експериментів, у 1970 році вона нарешті досягла своєї мети, винайшовши непорушну штукатурку. Незабаром після цього Біллінгс виявила, що матеріал був до того ж дивовижно стійкий до вогню.

10. Астролябія

 

Прилад для вимірювання координат небесних тіл винайшла жінка-вчений, філософ, астроном і математик Гіпатія Олександрійська в 370 р. до н. е.