10 продуктів, які шкідливо тримати в холодильнику

7 Лютого 2016 16:17

Білястий наліт, цвіль, прогірклий смак … Це лише деякі наслідки неправильного зберігання продуктів у холодильнику, оскільки холод іде на користь не всім припасам. Про них і розповімо.
Правильне зберігання продуктів

Щоб заздалегідь куплені продукти не зіпсувалися, їх зазвичай кладуть у холодильник. Однак так чинити слід не з усіма видами провізії, оскільки структура деяких продуктів при впливі холоду руйнується, і вони втрачають свої початкові властивості. Перерахуємо лише деякі з них.

Мед

Надмірний холод або тепло псують його смак і текстуру. При низькій температурі він швидше кристалізується. Натуральні властивості меду відмінно зберігаються в темних скляних чи емальованих банках з герметичною кришкою. Їх залишають у сухому, затіненому і прохолодному (15-20 С) шафі або коморі. А ось металеві та пластикові ємності для зберігання меду не підійдуть – в них він швидко окислиться.

Рослинні масла

Не важливо, якому виду рослинного масла ви віддаєте перевагу, – в холодильнику всі вони втрачають свої корисні властивості. При впливі холоду, масло конденсується, густіє і стає більш каламутним, що погано впливає на його якість і смак. Перевірений спосіб зберігання – герметична, непрозора ємність, що стоїть в прохолодному шафі (до +20 С). Використовувати масло бажано протягом одного-двох років.

Помідори

Холод пошкоджує мембрани уздовж стінок помідорів, що робить їх м’якими і менш смачними. Тримайте їх при оптимальній температурі + 21 С далеко від сонячного світла. Однак перестиглі овочі краще тримати в холодильнику, але не більше двох-трьох днів. Для відновлення смакових якостей охолоджені помідори перед вживанням бажано залишити при кімнатній температурі на кілька годин.

Шоколад

Вологість вище 75% і температура менше 10 С можуть бути згубними для шоколаду. У холодильнику після виморожування води на шоколаді з’являються кристалики сахарози – той самий неприємний білястий наліт. Він знижує неповторні властивості улюблених ласощів. Вірне рішення – звернути шоколад (якщо він без упаковки) у фольгу або щільний папір і залишити його в темному місці при температурі не вище 20 С.

Картопля

Після зберігання в холодильнику картопля набуває неприємного солодкуватий смак. Причина в тому, що холод руйнує крохмаль в картоплі, збільшуючи в ньому вміст цукру. Це призводить до підвищення рівня хімічної речовини акриламіду, який з’являється при високотемпературному приготуванні картоплі. Акриламід підвищує ризик розвитку раку. Оптимальний варіант зберігання картоплин – у прохолодному, темному приміщенні: наприклад, в погребі чи коморі.

Цибулю і часник

Волога атмосфера холодильника поступово розм’якшує неочищені цибулю і часник, провокуючи утворення на них цвілі. Їм комфортно в сухому, прохолодному, затіненому і добре провітрюваному приміщенні. Краща тара для них – плетений кошик або сітчастий мішок, в таких вони зазвичай продаються в магазинах. Нарізані овочі зберігають протягом кількох днів у герметичному контейнері при температурі не вище + 4 С.

Баштанні культури

Диня, кавун, гарбуз і кабачок в цілісному вигляді в холодильник краще не класти. Згідно з міжнародними дослідженнями, в цих баштанних культурах при кімнатній температурі зберігається більше антиоксидантів (на 139% бета-каротину і на 40% лікопіну), ніж в холодильнику. Ось чому дари баштану краще залишити на підлозі або на полиці шафи. Розрізані баштанні зберігають у холодильнику не більше двох днів, прикривши їх поліетиленовим пакетом. При бажанні їх шматочки можна заморозити.

Кавові зерна

За своєю природою кави в зернах гігроскопічний і легко вбирає вологу з навколишнього середовища. Вологість в холодильнику негативно впливає на аромат і смакові якості кавових зерен. До того ж вони здатні увібрати запах іншої продукту, що знаходиться разом з ними на полиці. Краще зберігати кавові зерна в прохолодному, темному і сухому місці в герметичній керамічної ємності або вакуумному контейнері.

Хліб

Борошно – ключовий інгредієнт хліба – насичена гранулами крохмалю. Він при дії вологи стає більш аморфним, через що хліб швидше сохне і черствіє. Перевірений варіант зберігання хлібобулочних виробів – прохолодне (до +25 С), сухе місце далеко від прямих сонячних променів. В якості тари підійде поліетиленовий або тканинний мішок, паперова упаковка, алюмінієва фольга. У такому вигляді хліб збереже свої властивості протягом двох-трьох днів.

Плоди з кісточками

Якщо ви хочете зіпсувати смак і якість кісточкових плодів, сміливо відправляйте їх у холодильник. Вологість і холодна температура погіршують властивості фруктів і прискорюють утворення на них цвілі. Краще звернути плоди в паперовий пакет і залишити в прохолодному, сухому місці. Якщо ж необхідно прискорити процес дозрівання фруктів, покладіть їх на сонячне підвіконня. Свіжі плоди потрібно вжити якомога швидше, щоб насолодитися кращими їх властивостями.

Джерело:zdorovia.com.ua