8 обов’язкових іграшок для дітей 3-5 років

22 Лютого 2016 12:05

У дитини пристрасті змінюються щодня, і вгадати, яка іграшка їй сподобається завтра просто неможливо. Як же підібрати такі іграшки, щоб вони і улюбленими стали і в той же час не було їхнього надлишку? Щоб одночасно і навчальні і розвиваючі?

pazlyi.jpg (.71 Kb)

“Одушевлені” іграшки (лялька/ведмедик)

Іграшки, з якими можна говорити, просто необхідні дитині. А якщо ви думаєте, що лялька хлопчикові ні до чого, то ви помиляєтесб. Гра з лялькою сприяє навчанню малюка спілкуванню та вмінню адаптуватися в суспільстві. Якщо ви категорично проти, тоді її можна замінити ведмедиком середнього розміру. Ляльки і звірята з вашою допомогою навчать малюка ходити на горщик, одягатися і роздягатися. А ще ігри з “одушевленими” іграшками сприяють розвитку уяви.

Розвиваючі іграшки

Про користь розвиваючих іграшок говорити не доводиться. Зрозуміло, що вони корисні. Досить 3-4 такі іграшки, але й не забувайте і про вікові обмеження. Наприклад, шнурівки дитині з 4 років вже не цікаві. Розвиваючі іграшки пропонуйте дитині почергово. При цьому не забувайте показати їй, як гратися ними. Якщо малюк не грається, заховайте іграшку на деякий час, і запропонуйте її трохи пізніше.

Дитячі книжки

Книжка – це взагалі найкорисніша іграшка. І дуже часто буває, що і найулюбленіша. Книги розвивають фантазію дитини, розвивають абстрактне мислення. І ще одна важлива користь – читаючи кожен день книги своїй дитині, ви розвиваєте її словниковий запас.

Дрібні іграшки, мозаїка

Ці іграшки хороші тим, що сприяють розвитку дрібної моторики малюка. Гудзички, намистинки та інше, звичайно, потрібні, але не варто залишати з ними дитину наодинці – тільки під наглядом старшого. До речі, робити намисто для улюбленої бабусі, люблять навіть хлопчаки.

Конструктор

Конструктор потрібен, як хлопчикові, так і дівчинці. Ця іграшка розвиває фантазію, тривимірне мислення, дрібну моторику, почуття симетрії, математичні навички і естетичне сприйняття світу. Кубики – це теж коструктор.

Набори для рольової гри

За допомогою рольової гри, малюк вчитися визначати своє місце в суспільстві, тому всілякі набори по типу іграшкових інструментів або дитячого посуду просто необхідні дитині.

Іграшки на радіокеруванні

Зараз дуже широкий вибір іграшок на радіокеруванні і для хлопчиків і для дівчаток. Гонки, джипи, вертольоти – ці види транспорту, звичайно ж, підійдуть більше хлопчикам, але є й дівчачі варіанти – собачки, зайчики, хом’яки. Хоча б одна така іграшка повинна бути у дитини. Чому? Тому що з такою іграшкою малюка легше навчити просторовим навичкам (ліво-право, вперед-назад, верх-низ та інше). А ще така іграшка досить міцна і буде “служити” дитині як мінімум до 8 років.

Іграшки для вулиці

Пасочки, совочки, відерця, грузовички, лопатки для снігу, санки, м’ячі, крейда – це обов’язковий набір для ігор дитини на вулиці. Тут і користь для здоров’я і розвиток.

Наявність у дитини всіх вищеперелічених іграшок це, звичайно ж, добре. Але не можна забувати і про те, що дошкільнику потрібна саме батьківська увага та спілкування з мамою і татом. Адже хто, як не ви зможете навчити малюка гратися цими всіма іграшками.

Джерело: ditey.com