9 найдивніших місць для життя на Землі

12 Лютого 2016 17:15

Підземелля, вулкан, болота з крокодилами – людина здатна адаптуватися всюди навіть, здавалося б, на не придатних для життя територіях

 Аоґасіма, Японія: життя на вулкані

Жителі острова-вулкана Аоґасіма настільки звикли до постійної небезпеки, що вважають такий порядок речей цілком природним. З боку може здатися, що подвійний кратер, який піднімається над морем, мало придатний для життя, проте остров’яни з цим не згодні. Подібні пустельні місця в густонаселеній Японії можна перерахувати на пальцях.

Кубер Педі-, Австралія: «нора білої людини»

У центральній частині Південної Австралії люди живуть під землю. Буквально. Тобто спочатку жителі містечка Кубер-Педі просто добували опали, а потім, мабуть, вирішили, що дорога на роботу забирає надто багато часу і пішли в нору. Ідея організувати підземне царство переслідувала і більш осмислені цілі: всередині гори не так смажить австралійське сонце; до того ж в таких умовах набагато простіше зберегти дорогоцінну воду. Жителям Кубер-Педі вдалося майстерно вмонтувати в гірську породу житлові будинки, церкви і навіть поля для гольфу. Втім, попит на ринку підземного житла міста останнім часом падає. Ймовірно, настав час вилазити назовні.

Палмерстон, Острови Кука: в колі сім’ї

У 1863 році на острів Палмерстон в Тихому океані висадився англієць Вільям Мастерс і три таітянкі. Чим там займалися перші колоністи достеменно невідомо, але до початку XX століття кількість жителів острова з прізвищем Мастерс зросла до 134 осіб. Атолл, віддалений від найближчої «великої землі», Нової Зеландії, більш ніж на 3000 кілометрів, так і залишився островом однієї сім’ї.

 Діксон, Росія: ворота Арктики


Невелике селище Діксон на узбережжі Карського моря – найпівнічніший населений пункт Росії. Тривала полярна ніч і середньорічна температура -11,4 ° C укупі з транспортної ізоляцією створюють не найпривабливіші умови для життя. Проте в Діксоні все ще залишаються близько 500 жителів. Більшість з них зайняті в сфері обслуговування або на роботі в порту (коли відкрита навігація). Життя в селищі – нескінченний «день бабака». Або ніч, якщо мова йде про період з листопада по березень.

Луїзіана, США: життя на болоті

У важкопрохідній болотистій місцевості на півдні Луїзіани проживають каджун – нащадки французьких переселенців, вимушені вести досить цікавий спосіб життя. Щороку рівно на один місяць в США відкривається сезон полювання на алігаторів – вічних противників каджун в боротьбі за домінування на болотах. За цей час мисливцям необхідно зловити максимально можливу кількість тварин, забезпечивши тим самим добробут своїх сімей.

Ла-Рінконада, Перу: на розрідженому повітрі

Поселення в Андах, розташоване на висоті 5100 метрів над рівнем моря, визнано найбільш високогірним пунктом в світі. Розріджене повітря, низька температура і близькі до первісних умов існування не зупиняють десятки тисяч робітників, які приїжджають в Ла-Рінконада в пошуках золотої руди.

Князівство Сіленд: острів несправджених надій

Віртуальне, невизнана карликове князівство Сіленд займає територію платформи Рафс-Тауер в Північному морі площею близько 0001 кв. км. Тим часом обидва його підданих цілком задоволені життям: грають в міні-гольф, карбують монету і готуються повторити успіх 2008 року на чемпіонаті світу з метання яєць. А в перервах ловлять британський Wi-Fi і намагаються встановити дипломатичні відносини хоча б з однією по-справжньому визнаною державою.

 Острови Піткерн, Великобританія: край світу

Потрібно дуже сильно постаратися, щоб в епоху швидкісних лайнерів і літаків залишатися більш ніж в півтора доби  від найближчого населеного пункту. Піткерн з завданням поки справляється. Група островів, загублених в Тихому океані, перебуває на відстані від торговельних і туристичних маршрутів.

Джерело: informal.com.ua