Існує Всесвіт, де час тече назад – вчені

1 Лютого 2016 11:38
artleo.com-12751
Відомі фізики-теоретики Алан Гут і Шон Керролл припускають, що Великий вибух міг народити не тільки наш Всесвіт, але і його “дзеркальну” копію, де час, для спостерігачів на Землі, тече не вперед, а назад. Про це вчені розповіли в інтерв’ю журналу New Scientist, передає РИА-Новости.
Гут і його колега знайшли потенційне рішення для того, як “перезапустити” Всесвіт – вони припустили, що Великий вибух може народжувати не один, а безліч Всесвітів, час в яких буде йти у дві різні сторони.
Працездатність цієї ідеї космолог і фізик продемонстрували, використовуючи просту комп’ютерну модель Великого Вибуху, в якій роль майбутньої Всесвіту грала хмара з невеликих крапель-частинок, кожна з яких володіла випадковою швидкістю і напрямком руху. З часом, це хмара розділиться на дві або більше частин – її внутрішня частина володітиме низькою ентропією, як наш Всесвіт, а зовнішня – високою ентропією.
Для зовнішніх спостерігачів у внутрішній хмарі час йтиме так само, як і в нашому всесвіті, а у зовнішній його частині – у зворотний бік, рухаючись від стану високої ентропії до більш високої впорядкованості.  Таким чином, наш Всесвіт може мати сусідів, у яких час тече в зворотну сторону для нас. Жителі цих світів, як підкреслюють Гут і Керролл, не будуть цього відчувати – їм буде здаватися, що час тече в “нормальну” сторону. Контакт із ними, як зазначають вчені, буде в принципі неможливий, “бо вони будуть існувати в нашому минулому, що не дозволить нам говорити з ними, а вони не зможуть говорити з нами тому, що ми будемо в їхньому минулому”.

Джерело: fakty.ictv.ua