Київрада вирішила звернутися до президента України щодо райрад

11 Лютого 2016 13:44

Київрада закликає президента України Петра Порошенка не допустити свавілля та протидії децентралізації влади в столиці й забезпечити гарантії проведення виборів до райрад міста.

фото: УНІАН

Як передає УНІАН, про це йдеться у зверненні столичної ради до Порошенка. Рішення про направлення документу главі державі підтримали 86 депутатів Київради з 113, зареєстрованих в залі.

Проект рішення на розгляд депутатів був поданий головами всіх 5 фракцій, представлених у міськраді, (“Єдність”, “Солідарність”, “Об’єднання “Самопоміч”, “Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”).

У зверненні до Порошенка зазначається, що у столиці місцеві громади завжди були рушійною силою позитивних змін, і саме тому депутати міськради послідовно відстоювали відновлення районних рад як ефективного представницького органу місцевої спільноти.

«Сьогодні жителів Києва хочуть позбавити шансу на розвиток інститутів місцевого самоврядування. Ми, представники Київської територіальної громади, з такою ситуацією не погоджуємося», – говориться у зверненні.

Як повідомляв УНІАН, Київрада 23 липня 2015 року ухвалила рішення “Про управління районами міста Києва”, яким визначила межі повноважень 10 районних у місті Києві рад та призначила перші вибори депутатів таких рад на 27 березня 2016 року.

ЦВК оголосила про початок процесу з виборів депутатів райрад Києва з 6 лютого.

Водночас 27 січня Окружний адміністративний суд Києва своєю ухвалою призупинив вибори до районних рад Києва. Відповідне рішення суд прийняв за позовами громадської організації “Громадський контроль” Наждак” та двох народних депутатів.

ЦВК подала апеляційну скаргу на це рішення суду.