Архітектурні шедеври, які змінять ваше уявлення про те, як повинні виглядати будинки
Щороку в світі зводять сотні нічим не примітних будівель. На щастя, є й інші – ті, що привертають погляд і змушують перехожих обернутися. Ось 13 недавно створених архітектурних шедеврів. Серед них храми, комерційна нерухомість, житлові приміщення й заклади освіти. Кожен проект унікальний.
Відкритий в кінці 2014 року в Південному Брісбені, Австралія, дитячий госпіталь Lady Cilento привертає погляди своїм зеленим рейковим фасадом і коробкообразним екстер’єром.
Справжня рослинність розмістилася на даху. Тут можна прогулятися або посидіти на сонечку.
Екоархітектура навряд чи стане набагато «зеленішою», ніж хмарочоси Bosco Verticale («Вертикальний ліс»), побудовані в Мілані в середини 2015–го.
У минулому році на конкурсі Emporis Skyscraper хмарочоси посіли друге місце. На їх стінах росте понад 700 дерев і 90 видів рослин.
Інший призер – будівля Interlaced Building, зведена в Сінгапурі. На всесвітньому фестивалі архітектури в 2015-му вона завоювала перший приз і була визнана Світовою будівлею року.
Нагромадження шестигранників, що з нагадують взуттєві коробки, створило унікальну атмосферу житлового комплексу з великою кількістю затишних куточків.
Є й просто красиві дизайни, як Ribbon Chapel («Стрічкова капела»), побудована в Японії. Вона відкрилася трохи більше року тому.
Всесвітній фестиваль архітектури також відзначив нещодавно відремонтований стадіон San Memés в Біскайській затоці, Іспанія. Стадіон був побудований 100 років тому, його реконструкція завершилася в 2013 році.
Деякі будівлі не потребують представлення. Щоб оцінити їх елегантність, достатньо одного погляду. Міжнародна школа Ivy Bound в Бангкоку, Таїланд.
Те ж саме можна сказати про ортопедичну клініку Hitachino в Ібаракі, Японія. Її будівництво було завершено в 2014 році.
Довгі, покриті білою «павутиною» стіни викликають запаморочення, якщо дивитися на них занадто довго.
Повністю скляна штаб–квартира Microsoft в Копенгагені, Данія, відкрита на початку 2016- го, ілюструє, як важливо повертатися до основ.
Інтер’єр складається зі спільних робочих зон, прозорих конференц–залів і великого простору, який дозволяє думкам вільно “рухатися”.
Іноді красу можна зустріти в зовсім несподіваному місці, як у випадку з Maggie’s Centre, захованого в лісовому районі Оксфорду, Великобританія. Будівництво будівлі завершилося в 2014 році.
Будинки можуть бути пов’язані з природним середовищем, як Pound Ridge House в Паунд Рідж, Нью–Йорк (2014 року).
Ззовні будівля майже невидима завдяки дзеркальним стінам. Розглядіти її можна тільки вночі, коли увімкнене світло, – вікна стають прозорими.
У певному сенсі церква Light of Life в Південній Кореї, побудована в 2014 році, об’єднує в собі всі перераховані вище архітектурні рішення: пишна, значна, скляна ззовні …
… але всередині вона має зовсім інший вигляд.
Джерело: thekievtimes.ua