Психологи визначили негативні чоловічі риси, що приваблюють жінок

25 Лютого 2016 10:01

Ev9oRK3-PMM

В ході дослідження психологів з Великобританії, Польщі та Фінляндії з’ясувалося, які негативні риси приваблюють жінок у чоловіках.

Автори дослідження, результати якого були опубліковані в науковому журналі Evolution and Human Behaviour, стверджують, що жінок приваблюють чоловіки з «темною тріадою», яка в психології представляє собою групу, що включає три негативні особистісні риси: нарцисизм, макіавеллізм і психопатію. Про це повідомляє The Daily Telegraph.

Нарцисизм характеризується манією величі, гордістю, самозакоханістю і відсутністю емпатії, макіавеллізм включає в себе маніпуляцію і експлуатацію інших, цинічне нехтування моралі, зосередження на власних інтересах і брехливість, а головними особливостями психопатії є асоціальна поведінка, імпульсивність, егоїзм, безсердечність і нещадність. Всі три риси пов’язані з безсердечно-маніпулятивним міжособистісним стилем.

У дослідженні взяли участь 2370 жінок, яким було запропоновано вибрати фотографії найбільш привабливих чоловіків, серед яких були представники сильної статі з явними ознаками «темної тріади».

Психологи відзначають, що це пов’язано з бажанням жінки знайти сильного, впевненого в собі і фізично привабливого партнера, щоб зачати здорове потомство. Як і під час природного відбору серед тварин, жінки інстинктивно розцінюють ці негативні особистісні риси в чоловікові, як показник хороших генів і міцного здоров’я – як фізичного, так і морального.

«Результати нашого дослідження показують, що в сучасному суспільстві переваги жінок пов’язані з їх репродуктивним успіхом. Так, жінки вибирають чоловіків з рисами з темної тріади, інстинктивно вважаючи, що створюють пару з фізично сильним, здоровим і впевненим в собі самцем, в результаті чого вдасться зачати здорове потомство», – повідомляється в доповіді психологів.

Джерело:НВ STYLE