Сквер Небесної сотні таки хочуть забудувати офісним центром

22 Лютого 2016 13:41

Власник земельної ділянки на вулиці Михайлівський, має намір побудувати у Сквері Небесної сотні офісний центр.

Про це повідомляє  Українська правда. Київ , посилаючись на  facebook координатора створення Скверу Небесної сотні, керівника ГО “Місто-сад” Євгенії Кулеби.

За її словами напередодні у Київській адміністрації відбулася зустріч робочої групи по Скверу Небесної сотні, на якій представники власника землі (зятя Черновецького В’ячеслава Супруненка) звинуватили місцевих мешканців у рейдерстві.

Кулеба відзначила, що коли вже почалися суди і був створений сквер, то за класичною схемою ділянку продали англійській компанії.

Сквер все ще можуть забудувати готельно-офісним комплексом. Фото archimatika.com

“Ці представники власника (зятя Черновецького Супруненка) звинуватили нас у рейдерстві і озвучили свою позицію: нинішній Сквер Небесної сотні – недостойна присвята героям, вони знають як зробити краще; вони готові перенести (!!!) барельєф Сергія Нігояна в інше “більш пристойне місце”; вони планують побудувати офісний центр у Сквері”, – написала Кулеба.

Фото Євгенії Кулеби

Вона додала, що власники землі пропонують мешканцям виділити в офісному центрі, побудованому у Сквері Небесної сотні, приміщення під музей.

“Вони не готові домовитися про адекватну компенсацію; вони заявили про готовність подавати позови про максимальні компенсації”, – наголосила засновниця “Міста-саду”.

За її словами, будівництво офісу у Сквері Небесної сотні і руйнування портрету Сергія Нігояна призведе до масових протестів, відкритого протистояння та вдарить по авторитету менеджменту міста і  країни.

“Нагадаю, що мер Кличко перед виборами анонсував, що повернув Сквер громаді, президент Петро Порошенко відкривав барельєф Сергія Нігояна”, – нагадала Кулеба.

Місцеві мешканці перетворили звалище на красивий сквер. Фото kiev.klichko.org

Активісти просять подарувати ділянку під сквером на Михайлівській громаді, натомість власнику землі сплатити від міста компенсацію чи виділити альтернативну ділянку.

Як відомо, ділянки по вулиці Михайлівській, 24-26 30 березня 2007 були передані для реконструкції та облаштування скверу, будівництва готельно-офісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського, торговельного, соціального призначення, з наземними і підземним паркінгами.

Земельна ділянка під сквером належить ТОВ “Грін Плаза”. Його засновник Андрій Гнатюк – довірена особа зятя Черновецього В’ячеслава Супруненка.

Місцеві жителі в 2014 році своїми силами і за власні кошти облаштували сквер Небесної Сотні по вулиці Михайлівській, 24-26.

Кияни багаторічне звалище перетворили на доглянутий сквер. Фото з сайту misto-sad.com.ua

Проте мало місце рішення суду від 14 жовтня 2014 року, що залишало в силі плани забудовника з будівництва.

31 травня 2015 року мер Києва Віталій Кличко запевнив, що у сквері Небесної Сотні на вулиці Михайлівській, який облаштували власними зусиллями місцеві мешканці та волонтери, нічого не будуватимуть.

24 вересня 2015 року Київрада розірвала договір оренди земельних ділянок по вулиці Михайлівській, 24-26 з ТОВ “УКРінвестресурс” та створила сквер на цьому місці.

Тоді у Київраді запевнили, що прийняте рішення унеможливлює забудову скверу на честь Героїв Небесної сотні.

Перед виборами в інформаційному бюлетені “Кличко мер” з’явився заголовок: “Ми повернули громаді землю Скверу Небесної сотні”. Однак ця заява виявилась неправдивою і була частиною передвиборчої кампанії.

Уже наприкінці січня 2016 року у КМДА повідомили, що судові розгляди по одній з ділянок під сквером Небесної сотні тривають.

Джерело: Українська правда. Київ