В Україну не повернули жодної копійки з грошей Януковича – ГПУ

7 Лютого 2016 10:56
Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

До бюджету України поки не вдалося повернути гроші, вкрадені екс-президентом України Віктором Януковичем і його оточенням.

Про це ЛІГА.net  заявив заступник генерального прокурора Віталій Касько.

Коментуючи повідомлення про те, що в минулому році в Україні вдалося повернути 8 тис. грн коштів режиму Януковича, Касько пояснив: “Все, що повернули, не стосується активів колишніх чиновників. Та й з самою цією цифрою цікаво йдуть справи”.

За його словами, в бюджеті є статті, які стосуються повернення коштів, отриманих в результаті кримінально караною корупції.

“Будь-кого. Депутата сільської ради, міліціонера, прокурора. І рішення про те, на який саме рахунок/ статтю бюджету їх направляти після конфіскації, приймає виконавча служба. насправді, таких коштів на підставі вироків суду в минулому році було близько 300 тисяч гривень. Не 8 тисяч, звичайно, але теж смішна сума, враховуючи рівень корупції в Україні”, – сказав чиновник.
“Але з цих 300 тисяч немає ні копійки коштів колишніх чиновників. Тому ці включення в бюджет щороку запланованих мільярдів – популізм. Будь-якому фахівцеві відомо, що в цей період заарештовані за кордоном кошти чиновників епохи Януковича в країну не повернуться”, – додав заступник генпрокурора.

На уточнююче питання, чи означає це, що нині ні копійки з активів Януковича не повернуто, Касько відповів: “Ні. Тому, що на сьогоднішній день немає жодного обвинувального вироку українського суду щодо колишніх чиновникам зі списку санкцій. Навіть першої інстанції. Не кажучи вже про вироки, що вступили в силу. Жодного”.