29 унікальних храмів світу (фото)

14 Березня 2016 17:51

Архітектура храмів має дуже багату і неоднозначну історію, яка, однак, показує, що саме з будівництва храмів починалися і поширювалися всі архітектурні новаторства, всі нові стилі і напрямки в усьому світі. До наших днів збереглися величні культові споруди великих цивілізацій стародавнього світу. А також з’явилося чимало сучасних зразків дивовижної архітектури релігійних споруд.

1. Хатльгрімскірк’я

Лютеранська церква в Рейк’явіку — четверта по висоті будівля в Ісландії. Проект церкви був розроблений в 1937 році архітектором Гудйоуном Самуельсоном. На будівництво церкви пішло 38 років. Церква

знаходиться в центрі Рейк’явіка, і видна з будь-якої частини міста. Вона стала однією з головних визначних пам’яток міста, а також використовується в якості  оглядової вишки.

2. Чесменська церква

Або Церква Різдва святого Іоанна Предтечі — діючий православний храм в Санкт-Петербурзі, що знаходиться на вулиці Ленсовета, пам’ятник архітектури в стилі псевдоготики. Будівлю церкви було побудовано в ознаменування перемоги російського флоту над турецьким у Чесменській бухті Егейського моря в 1770 році

3. Собор Лас-Лахас

Один з найбільш відвідуваних храмів Колумбії. Будівництво храму завершилось у 1948 році. Неоготичний собор побудований безпосередньо на 30-ти метровому арковим мостом, що з’єднує дві сторони глибокої ущелини. турботи про храмі несуть дві францисканських громади, одна — колумбійська, інша — еквадорська. Таким чином, собор Лас-Лахас став запорукою миру і союзу між двома південноамериканськими народами.

4.Храм Лотоса

Храм Лотоса розташований біля міста Нью-Делі в Індії. Будівництво велося з 1978 по 1986 роки в більшій частині за рахунок коштів ув’язнених багатіїв Ірану. Архітектор канадець Фаріборз Сахба.

5. Нотр-Дам-дю-О

Бетонна паломницька церква, побудована в 1950-55 рр. у французькому місті Роншан. Архітектор Ле Корбюзьє, не будучи релігійним, погодився взятися за проект за умови, що католицька церква надасть йому повну свободу творчого самовираження. Спочатку нестандартне будівля викликало бурхливі протести місцевих жителів, які відмовлялися подавати в храм воду і електрику, однак до теперішнього часу туристи, які приїжджають подивитися на нього, стали одним з основних джерел доходу роншанцев.

6. Ювілейна церква

Або Церква Милосердного Бога Отця — це громадський центр у Римі. Вона була побудована архітектором Річардом Мейером в 1996-2003 роках з метою пожвавити життя мешканців району. Храм побудований з збірного залізобетону на трикутної майданчику на кордоні міського парку в оточенні 10-поверхових житлових і громадських будівель населенням близько 30000 жителів.

 

Православний храм розташований на Червоній площі в Москві. Широко відомий пам’ятник російської архітектури і одна з найвідоміших визначних пам’яток Росії. Був побудований в 1555-1561 роках за наказом Івана Грозного в пам’ять про перемогу над Казанським ханством. Згідно з легендою, архітектори собору були осліплені за наказом Івана Грозного, щоб вони не змогли побудувати більше подібного храму.

7.Міланський собор

Всесвітньо відома четверта за величиною церква в світі розташована в самому центрі Мілана і є його символом. Це  диво пізньої готики, яке містить цілий ліс шпилів і скульптур, мармурових гострокінцевих башточок і колон. Біломармуровий собор будувався понад 5 століть.

8.Храм Кайлаш

Індуїстський Храм Кайлаш, цілком висічений із скелі, знаходиться в Індії, штат Махараштра. Архітектурні подвиги індійських будівельників, які беруть участь у створенні храму Кайлаш, приголомшують. Роботи почалися в VIII столітті і тривали понад 100 років. У підсумку, споруда займає площу в два рази більше афінського Парфенона в Греції. Це один з найбільших храмів в світі, змагається навіть з Тадж-Махал в Агрі. Він піднімається більш ніж на 30 метрів і майже вся його поверхня вкрита вигадливою різьбою.

9. Церква Святого Сімейства

Церква в Барселоні, будується на приватні пожертвування починаючи з 1882 року, це знаменитий проект Антоніо Гауді. Незвичайний зовнішній вигляд храму зробив його однією з головних визначних пам’яток Барселони. Однак, через складність виготовлення кам’яних конструкцій, собор вдасться добудувати не раніше 2026 року.

10. Церква Парапортіані

Сліпучої білизни церква розташована на грецькому острові Міконос. Храм був побудований в 15-17 століттях і складається з п’яти окремих церков: чотири церкви побудовані на землі, а п’ята базується на цих чотирьох.

11. Ставкірка в Боргунді

Одна з найдавніших збережених каркасних церков знаходиться в Норвегії. Металеві деталі при будівництві ставкирки Боргунд не використовувалися. А кількість деталей, з яких складається церква, перевищує 2 тисячі. Міцний каркас стійок збирався на землі і потім піднімався у вертикальне положення за допомогою довгих жердин. Побудована Ставкірка в Боргунді імовірно в 1150-80 рр.

12. Собор Пресвятої Діви Марії

Кафедральний собор католицької архиєпархії Бразиліа споруджений у стилі модернізм за проектом відомого архітектора Оскара Німейєра.  Будівля складається з 16 гіперболоїдних колон, що символізували руки підняті до неба. Простір між колонами закрито вітражами.

13. Церква Грундтвіга

Лютеранська церква, розташована в Копенгагені, Данія. Є однією з найбільш знаменитих церков міста і рідкісним прикладом культової споруди, побудованого в стилі експресіонізму. Конкурс проектів майбутньої церкви виграв у 1913 році архітектор Педер Клінт. Будівництво тривало з 1921 по 1926 рік.

14.Собор — мала базиліка Славної Богоматері

Це найвищий в Латинській Америці католицький собор. Його висота 114 м 10 м хрест на вершині. Форма собору була створена під враженням від радянських супутників. Первинний проект собору запропонував дон Жайме Луїс Коельо, а спроектував собор архітектор Жозе Аугусто Беллуччі. Собор споруджувався в період з липня 1959 по травень 1972 року.

15. Церква втіхи

Розташована в іспанському місті Кордові. Зовсім ще молода церква була спроектована архітектурним бюро Vicens Ramos у минулому році за всіма правилами строгих мінімалістичних канонів. Єдиним відступом від строго білого кольору є золота стіна на місці вівтаря.

16.Храм святого Георгія

Печерна церква, цілком вирубані в скелях, знаходиться в ефіопському місті Лалібела. Будівля являє собою хрест 25 на 25 метрів і на стільки ж йде під землю. Це диво було створене в 13 столітті за наказом царя Лалібели  згідно з легендою за 24 роки. Всього в Лалібелі 11 храмів, повністю витесаних у скелях і сполучених тунелями.

17 .Церква Святого Йосипа

Українська Греко-католицька церква Св. Йосифа в Чикаго була побудована в 1956 році. Відома у світі завдяки 13 золотих куполах, що символізуюжть 12 апостолів та Ісуса Христа.

18. Собор Богоматері у сльозах

Собор у формі бетонного шатра височить над італійським містом Сіракузи. В середині минулого століття на місці собору  жила літня подружня пара, у яких була статуетка Мадонни. Одного разу статуетка стала «плакати» людськими сльозами, у місто кинулися паломники з усього світу. На честь неї був побудований величезний собор, побачити його можна  з будь-якої точки міста.

19. Соляний собор Сіпакіра

Собор Сипакіри в Колумбії висічений у твердій соляної скелі. До вівтаря веде темний тунель. Висота собору — 23 м, місткість — понад 10 тис. осіб.Історично на цьому місці була шахта, яка використовувалася  індіанцями для отримання солі. Коли необхідність у цьому відпала, на місці шахти з’явився храм.

20.Каплиця кадетів Академії ВПС США

Розташована в штаті Колорадо на території військового містечка і тренувальної бази філії академії льотчиків ВПС США. Монументальний профіль будівлі каплиці створюють сімнадцять рядів сталевих рам, що закінчуються піками на висоті близько п’ятдесяти метрів. Будівля розділена на три рівня, і в її  залах проходять служби католицької, протестантської та іудейської конфесії.

21. Михайлівський Золотоверхий монастир

Один з найдавніших монастирів у Києві. Включає Новозбудований Михайлівський Золотоверхий собор, трапезну з церквою Іоанна Богослова і дзвіницю. Передбачається, що Михайлівський собор був першим храмом з позолоченим верхом, звідки на Русі пішла ця своєрідна традиція.

22. Каплиця тернового вінця

Дерев’яна каплиця, розташована в Еврика-Спрінгс, штат Арканзас, США. Каплиця була зведена в 1980 році за проектом архітектора Е. Фей Джонса. В будівлі світлої і просторої каплиці в цілому 425 вікон.

23. Арктичний собор

Лютеранська церква в норвезькому місті Тромсьо. За задумом архітектора зовні будівля складається з двох  трикутних конструкцій, покритих алюмінієвими пластинами. Все це  повинно викликати асоціацію з айсбергом.

24. Розписна церква в Арбор

Розписні храми — самі знамениті архітектурні пам’ятки Молдови. Церкви прикрашені фресками і зовні, і всередині. Кожен з цих храмів значиться в Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

25. Преображенська церква на острові Кіжі

Церква Преображення Господнього на острові Кіжі в Карелії — це нанотехнології дерев’яного зодчества, апогей теслярського мистецтва. Церква була заснована в 1714 році і входить в архітектурний ансамбль Кіжського цвинтаря, включеного до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Основою композиції споруди є восьмигранний зруб — «восьмерик» — з чотирма двоступінчастими прирубами, розташованими по сторонах світла. На нижній восьмерик послідовно поставлені ще два восьмигранних зрубу менших розмірів. Зруб церкви рублен в традиціях російського плотничьего ремесла — без цвяхів. Цвяхи є тільки в куполах.

26. Мечеть шейха Зайда

Білосніжна мармурова мечеть шейха Зайда, одна з шести найбільших мечетей у світі, розташована в Абу-Дабі. Вона була відкрита в 2007 році, а з березня 2008 року екскурсії по мечеті доступні всім бажаючим, а не тільки мусульманам. У мечеті розстелений найбільший у світі килим і встановлена найбільша люстра.

27. Каплиця фермерів

Бетонна каплиця на краю поля поблизу німецького міста Мехерних була побудована місцевими фермерами на честь свого святого покровителя Брудера Клауса.

28. Кельнський собор

Римо-католицький готичний собор в Кельні (Німеччина) займає третє місце в списку найвищих церков світу і входить в число пам’яток всесвітньої культурної спадщини. Будівництво головного храму Кельнської архієпископії велося за два прийоми — в 1248-1437 рр. і в 1842-1880 рр.

29. Надувна церква

Голландський філософ Френк Лос (Frank Los) придумав надувну церкву Transparent Church, яку можна звести у будь-якому куточку земної кулі і при будь-яких умовах: на фестивалях, приватних вечірках та інших масових заходах. Надувна церква легко поміщається в багажнику автомобіля та в розібраному стані вміщає в себе близько 30 парафіян.

Джерело:dobri-porady.pp.ua