Дізнатися, які будівлі Києва зводять незаконно, можна на онлайн-мапі

3 Березня 2016 11:55

90

В інтернеті опубліковано мапу, на якій позначено протизаконні забудови. Завдяки онлайн-сервісу потенційні покупці зможуть уникнути придбання нерухомості, яку побудували з порушенням нормативних і законодавчих актів.

Сайт з мапою називається «Міжвідомчий центр моніторингу забудови міста».

Кожній забудові на мапі присвоєно один з чотирьох статусів законності:

— законне будівництво;

— самочинне будівництво;

— досліджується;

— не рекомендується (додатково досліджується).

Щоб відобразити на мапі забудови з тим чи іншим статусом, необхідно натиснути на відповідну кнопку зліва від мапи в блоці «Статуси законності будівництва».

Законні споруди позначаються зеленим кольором, незаконні — червоним, неперевірені — білим, а ті, які перебувають на стадії розгляду, — жовтим.

Вище блоку зі статусами є панель з переліком документації на будівництво. Якщо клікнути на абревіатуру того чи іншого документа, на мапі буде виділено будівлі, на які є ці документи. Наприклад, у переліку можна вибрати проектну документацію (ПД), дані земельного Кадастру (ДЗК), дозвіл (декларацію) на будівельні роботи (БР), введення в експлуатацію (ВЕ) та ін.

На порталі забудови Києва є можливість шукати будівлі за адресою.

Якщо натиснути на будь-який виділений об’єкт, то на мапі відкривається вікно з інформацією про нього: права користування земельною ділянкою, дані проектної документації, документи про дозвіл на будівництво і т.п.

Якщо користувач хоче дізнатися, чи законне будівництво будівлі або споруди, яку ще не зазначено на мапі, він може обвести контури певної ділянки на мапі, і співробітники Центру моніторингу забудови перевірять її.

Для цього необхідно натиснути на кнопку із зображенням олівця у верхній частині мапи, зареєструватися і вказати всі відомі дані про будівництво.

На березень 2016 року на мапі позначено 500 споруд, які мають статус самовільного будівництва, 199 — попередньо вивчаються, 130 — не досліджені і 426 — вважаються законними будівлями.

Заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Ганна Бондар раніше повідомляла, що київська влада підписала меморандум про співпрацю з Асоціацією постраждалих інвесторів, а також планує співпрацювати з асоціаціями ріелторів, щоб вони користувалися даними міжвідомчого Центру моніторингу забудови і не пропонували клієнтам орендувати або купувати незаконне житло, пише kga.gov.ua.

Нагадаємо, що нещодавно було розроблено мапу вартості оренди квартир по районах Києва.

Дізнатися вік будинків у Києві можна на інтерактивній мапі, яку створено активістами, а подивитися інформацію про ремонт будівель — на мапі Антикорупційного штабу Києва.

Джерело:epochtimes.com.ua