До ювілею Вайди у Будинку кіно покажуть “Невинних чародіїв”

2 Березня 2016 13:14

09

До 90-річчя з дня народження видатного польського режисера Польський Інститут у Києві, КП “Київкінофільм” та Національна спілка кінематографістів України запрошують 2 березня на перегляд фільму “Невинні чародії” (1960 р.).

Цей фільм є дещо незвичним для Анджея Вайди. Лірична історія кохання, здавалося б, не зовсім вписується у контекст творчості режисера. Адже події відбуваються не на тлі війни чи інших історичних перипетій. Але, як не дивно, саме цю картину піддавали нищівній критиці.

– Герой стрічки – молодий лікар, який любить еластичні шкарпетки, хороші цигарки, має магнітофон, яким записує свої розмови з дівчатами, а його єдиною пристрасть – гра на ударних у джазовому колективі Кшиштофа Комеди – виявився небезпечнішим, ніж навіть Армія Крайова, – згадував Анджей Вайда.

Квартира молодого лікаря це пуста нора з різноманітними трофеями та портретом Ейнштейна. Випадково у музичному клубі він зустрічає дівчину. Більше про неї нічого не відомо. Пара проводить ніч разом, захоплюючись любовною грою і самими собою. Якщо дівчина програє, то віддасться хлопцю. Цинізм і розгнуздана поведінка це маска, під якою приховані нормальні людські почуття чи хоча б туга за ними.

Американський режисер Мартін Скорсезе виділив цей фільм як визначний твір польського кіно і 2014 року відібрав його до презентації у Сполучених Штатах Америки і Канаді у рамках фестивалю польських фільмів «Матін Скорсезе представляє»: Masterpieces of Polish Cinema.

Анджей Вайда польський режисер театру і кіно. Є одним із засновників польської школи кіно. Екранізував чимало літературної класики. У фільмах часів комуністичного правління широко вживав «езопову мову». У 1980-ті активно займався політичною діяльністю. Кавалер орденів Почесного легіону двох ступенів. Лауреат премії Оскар (2000 року) за особистий внесок у розвиток світового кінематографу. 2008 року під час перебування у Києві з нагоди «Днів Польського Кіно» Анджея Вайду було нагороджено Орденом Ярослава Мудрого.

Коли: 2 березня о 18.00
Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6
Вхід за запрошеннями.
Запрошення на покази у Будинку кіно можна отримати у творчому відділі НСКУ (каб. № 208).

Джерело: Вечірній Київ