Коли хрестити новонароджених дітей і кому не можна бути хресними батьками

31 Березня 2016 16:54

Під час таїнства хрещення до дитини приставляється ангел-охоронець, який потім охороняє людину протягом усього її життя. Хрещення є дуже серйозною справою, тому підходити до організації потрібно якомога більш ретельно, помисли всіх учасників обряду повинні бути щирі, прозорі і чисті.

Чим раніше буде охрещена дитина, тим краще. Церква вважає, що новонароджених потрібно хрестити на восьмий день життя, оскільки саме в цьому віці присвятили Небесному Отцю немовля Ісуса, або ж після сорока днів, що більш поширене в даний час. Вважається, що перші сорок днів після пологів жінка, що народила, перебуває в стані фізіологічної нечистоти, тому в храм їй ходити не можна, а в її відсутність хрещення краще не проводити. Після сорокового дня над жінкою читається особлива молитва породіллі, що дає їй можливість брати участь у церковних таїнствах, одним з яких є хрещення її власної дитини.

babtism25.jpg (.86 Kb)

Проте багато батьків, які хрестили своїх дітей до закінчення цих сорока днів, кажуть, що самій дитині краще проходити обряд хрещення якомога раніше. Це пов’язано з тим, що новонароджені більшу частину часу сплять, а в цьому стані вони отримують не настільки сильний стрес від незнайомої обстановки і натовпу народу навколо.

Обряд хрещення можна проводити в будь-який день тижня, тут обмежень немає. Вибір дня залежить виключно від можливостей вибраного вами храму і від ваших побажань.

Перед тим як хрестити дитину, необхідно вибрати для неї ім’я. У православних сім’ях імена дітям дають на честь тих чи інших святих. Існує повний список їхніх імен, який називається святцями. Цей список найчастіше можна знайти в церковних календарях. Перш дітей називали на честь тих святих, пам’ять яких припадає на день хрещення. Однак це є традицією, а не вимогою. Священики завжди враховують побажання батьків з приводу імен.

Необов’язково називати дитину ім’ям одного з святих, в день поминання яких він народився, можна вибрати одне з імен святих, яких поминають за тиждень і протягом тижня після народження дитини. Якщо у батьків виникають труднощі з ім’ям, священик самостійно може визначити небесного покровителя. Найчастіше батюшка керується популярністю святого, щоб дитина пізніше могла знайти життєпис людини, ім’ям якої її назвали. День пам’яті святого, ім’ям якого назвали при хрещенні людини, вважається днем його іменин або ж днем ангела.

Хрещення дитини – це перше священне таїнство в житті маленької людини. У нас в країні прийнято відповідально підходити до цього обряду. І до вибору хресних для свого малюка батьки теж ставляться з усією серйозністю. А чи знаєте ви, кому не можна бути хресними?

13306326_main-8274-a2f81b9bc3042c97c4787f9b2c6976.jpg (50.7 Kb)

Майбутньому хресному не повинно бути менше 15, а хресній – 13-ти років. Тільки старші. Згідно з церковними канонами саме в такому віці люди можуть ставати відповідальними за православне виховання майбутнього хрещеника, знають і виконують закони християнства.

Ставати хресними батьками не можуть монахи і монахині.

Також хресними не можуть бути самі батьки дитини.

Обмеження стати хресними накладається і на психічно нездорових людей.

Майбутніми кумами не можуть бути люди, які перебувають у шлюбі між собою (тобто, чоловік з дружиною). До речі, кумам одружуватися між собою теж заборонено.

Жінка в момент місячних теж не може стати хресною (в період місячних жінці і в церкву заходити не дозволено).

Згідно з народними повір’ями незаміжня дівчина хрещеною мамою не може стати для першої дівчинки в сім’ї. А нежонатий хлопець – для першого хлопчика в родині.

Вагітним теж не радять ставати хресними, так як це може якось нашкодити як хрещенику, так і ще не народженій дитині (хоча, саме ця прикмета – не підтверджена).

Джерело: http://ditey.com/