Понад чверть українців звинуватили Яценюка в розпаді коаліції – опитування

16 Березня 2016 12:02

я

Понад чверть громадян України поклали відповідальність за розпад парламентської коаліції на прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, повідомляють 16 березня “Українські новини”.

Так, 27,6% респондентів назвали прем’єра винним у розвалі парламентської коаліції.

У свою чергу, 21,5% опитаних поклали відповідальність на президента України Петра Порошенка, 7,1% – на політичну партію “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, 3,4% – на партію “Блок Петра Порошенка”, 1,8% – на партію “Народний фронт”, 0,8% – Радикальну партію і 0,5% – партію “Самопоміч”.

Ще 1,9% звинувачують у розпаді коаліції політику Росії і 0,9% – країни Західної Європи.

Крім того, 1,9% назвали інші причини і 32,9% не змогли відповісти.

Опитування проводилося з 23 лютого по 8 березня. Методом особистого інтерв’ю було опитано 2 039 повнолітніх респондентів зі 110 населених пунктів усіх областей, окрім Криму; в Луганській області дослідження проводилося тільки на підконтрольних українській владі територіях, в Донецькій – як на підконтрольних територіях так і на непідконтрольних.

Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% – для показників, близьких до 25%, 2,0% – для показників, близьких до 10%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.

Як повідомляв “Обозреватель”, 17 лютого фракція “Батьківщини” покинула парламентську коаліцію і закликала інших депутатів наслідувати її приклад. 18 лютого парламентська фракція “Самопоміч” також заявила про вихід з коаліції.

Пізніше “Батьківщина” закликала президента України розпочати консультації з лідерами фракцій для обговорення питання формування нової коаліції у Верховній Раді.

Джерело: Обозреватель