Школа: яка дитина стає в ній ізгоєм

30 Березня 2016 13:52

Батьки зобов’язані стежити за адаптацією своєї дитини в колективі, щоб вона не була ізгоєм.
Психологи рекомендують батькам, які бачать, що в їхньої дитини немає друзів, вона ні з ким не контактує, і її не приймають в компанії, починати вирішувати цю проблему. Це неправда, коли кажуть, що всі однокласники погані. Буває, дитина не здатна до адаптації в колективі в цілому, що вже не має значення, в якому класі вона буде вчитися, тут проблема криється в самій дитині. У таких випадках слід звертатися до фахівців, для того щоб зрозуміти, чому дитина не може перебувати в колективі.

rebenok-stal-izgoem.jpg (.03 Kb)

Як говорить психолог, якщо у дітей починаються проблеми в колективі, то не обов’язково переводити її в інший клас чи школу. Переведення дітей – це саме останнє, що потрібно робити. Якщо проблема знаходиться на початковому рівні, то просто дитину потрібно навчити правильно реагувати на труднощі.

Спеціалісти кажуть, що найчастіше причини, за якими діти стають ізгоями – одні й ті ж.

Першою причиною є нерозуміння того, що колектив може дати дитині або, навпаки, що вона може дати колективу.

Друга – сильно перебільшене очікування дітей від самих себе. Це відбувається в тих випадках, коли батьки вселяють малюкові, що всі навколо погані і тільки вона – хороша.

Третя причина – це коли дитину сприймають дуже агресивно, внаслідок чого вона нікому не вірить і не довіряє. Тоді дитина, перебуваючи в суспільстві, не буде йти на контакт.

Джерело: ditey.com