Чим більше у вас дітей, тим повільніше ви старієте – дослідники

4 Квітня 2016 13:21
Чим більше у вас дітей, тим повільніше ви старієте – дослідники

Нове дослідження спростовує стале переконання, що велика кількість дітей прискорює старіння. Що материнство є дуже корисним досвідом, з цим твердженням погодиться більшість матерів, однак безсонні ночі та цілий ряд нових сюрпризів, які йдуть слідом за новим сімейним життям, є корисними для затримки старіння, що здається абсолютно абсурдним. Тепер нове дослідження, проведене Університетом Саймона Фрейзера (Канада) говорить, що чим більше дітей у жінки, тим повільніше вона старіє. Дослідження було опубліковане в журналі “PLoS One”. Про це пише senfil.

Теломери – це закінчення кожної нитки ДНК, які захищають наші хромосоми від ушкоджень і кожен раз, коли клітина розмножується, теломери стають коротшими. З плином часу вони стають настільки короткими, що не в змозі захистити хромосоми, що робить їх вразливими до пошкоджень, що і вказує на те, що наші клітини з часом старіють. Дослідження показало, що довжина теломерів у жінок, у яких більше дітей – більше, ніж у тих, хто мав менше дітей.
Таким чином, хоча попередні дослідження підтримували теорію, що чим вище репродуктивна поведінка, тим швидше проявляється біологічне старіння, нове ж дослідження суперечить цьому твердженню.

Дослідники вивчили кількість дітей у двох сусідніх громадах в гірській місцевості на південно-заході Гватемали, в цілому було вивчено 75 жінок. Дослідження тривало протягом 13 років. Дослідники вимірювали довжину теломерів через слину на початку і в кінці експерименту. Вчені виявили, що чим більше було дітей у жінки, тим довше їх теломери. Зокрема, з кожною новою народженою дитиною довжина теломерів збільшувалася на 0,059 одиниць.

“Наш аналіз показує, що збільшення числа дітей говорить про те, що в досліджуваному співтоваристві кількість дітей може уповільнити швидкість старіння клітин”, – уточнюють автори. Це явище можна пояснити зростанням гормону естрогену, що утворюється під час вагітності: “Естроген діє як потужний антиоксидант, який захищає клітини від укорочення теломерів”, – говорить керівник дослідження Пол Непомнаші.

Джерело: gazeta.ua