Для тих, хто шукає роботу: У судах України вже більше тисячі вакансій

10 Квітня 2016 12:50
kiev-ukr.segodnya.ua

kiev-ukr.segodnya.ua

На розгляді у Верховній Раді знаходяться матеріали щодо 759 суддів, із них 665 претендують на обрання на посаду безстроково. Водночас, на сьогодні існують 1100 вакансій у судах України.

Про це розповів голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, – повідомляє Dt.ua.

«Серед цих 665 є 10 суддів з Криму, які бажають працювати на контрольованій Україною території. Ті, хто залишився в Криму, вже давно є суддями Російської Федерації. Чому ми примушуємо цих десятьох чекати? 30 осіб із тих-таки 665 – судді окупованих районів Донецької і Луганської областей, вони також хочуть працювати на контрольованих Україною територіях. Чому вони мусять чекати? І це при тому що на сьогодні є 1100 вакансій у судах України», – зазначив голова ВККСУ.

За його словами, запропоновані Раді судді не проходили оцінювання, оскільки подання щодо них були подані до прийняття нового закону.

«Тепер у той самий список додаються 69 осіб, які пройшли оцінювання. Але нам невідомо, коли парламент прийме рішення стосовно цих суддів. Я як голова комісії хотів би, щоб депутати розглянули цей список найближчим часом. Це їхні повноваження, їхній обов’язок», – підкреслив Козьяков.

Він додав, що 69 із 100 суддів першої інстанції вже пройшли кваліфікаційне оцінювання.

«Чекали на оцінювання 100 осіб. Ідеться про суддів судів першої інстанції. У всіх цих суддів завершився п’ятирічний термін діяльності, після чого вони просять у нас рекомендації на безстрокове призначення. Три людини занедужали, стосовно трьох президент видав укази про їх звільнення за порушення присяги. Був один суддя, який о 9-й ранку прийшов на оцінювання, а об 11-й мені принесли копію указу президента щодо цього судді, і ми його виключили зі списку», – розказав голова ВККСУ.

За його словами, з решти 93 суддів успішно пройшли оцінювання 69 осіб.

Нагадаємо, 2 лютого Верховна Рада 244 голосами прийняла за основу президентський законопроект про зміни до Конституції в частині правосуддя.

Джерело: zik.ua