У Франції та США вже почалася перевірка інформації про можливі ухиляння від сплати податків. Міністр фінансів ФРН Вольфґанґ Шойбле обіцяє представити свій план боротьби з “податковими гаванями”.
У низці країн Заходу вже розпочали перевірки на предмет корупції та ухиляння від сплати податків з огляду на “Панамські документи”. Так, у понеділок, 4 квітня, попередньє розслідування щодо податкового шахрайства за обтяжуючих обставин розпочало бюро фінансових розслідувань Франції, передає Reuters.
Іспанські податківці хочуть перевірити легальність використання офшорних компаній, про які стало відомо в результаті журналістського розслідування на основі “Панамських документів”. Про це повідомив міністр юстиції Іспанії Рафаель Катала.
“Податкові органи будуть перевіряти, чи були порушені податкові правила Іспанії”, – цитує слова міністра агенція dpa. – І тому не можна відразу припускати, що подібні вклади є порушенням закону”. Катала наголосив, що при цьому офшорні компанії не повинні використовуватися для ухиляння від сплати податків.
Як повідомлялось, раніше на витік інформації про посадовців, які ховають гроші в офшорах, відреагувало міністерство фінансів Нідерландів. У відомстві запевнили, що податкова служба країни “активно дослідить, наскільки інформація стосується ухилення від сплати податків”.
Мінфін ФРН представить свій план боротьби з “податковими гаванями”
Про скандальне викриття багатьох впливових осіб висловились і в Німеччині. Так, міністр фінансів Німеччини Вольфґанґ Шойбле, переконаний, що “Панамські документи” стануть попутним вітром для міжнародної боротьби проти ухиляння від сплати податків. Речник урядовця заявив, що – без зв’язку з останніми подіями – Шойбле представить свій план щодо боротьби з офшорними оазами до середини квітня. За його словами, викриття “Панамських документів” не стали несподіванкою, але збільшили глобальний тиск на “податкові гавані”.
Речник Білого дому Джош Ернест, у свою чергу, заявив, що “більша прозорість дозволяє нам викорінювати корупцію”, додавши, що міністерства юстиції та фінансів США продовжать працювати у цьому напрямку.
При цьому видання The Wall Street Journal повідомило про те, що міністерство юстиції США вже почало вивчати потенційні докази корупції у “Панамських документах”.
Джерело: www.dw.com