Від якості продуктів залежить наше здоров’я. А від підробки ніхто з нас не застрахований. І захисту від підроблених продуктів у нас небагато. Виявляється. тест на “натуральність” можна провести в домашніх умовах.
Ковбаса
У ковбас оболонка повинна бути сухою, без слизу і, тим більше, без цвілі. У розрізаній ковбаси зріз соковитий, без сірих плям. Щоб їх замаскувати, ковбасу можуть підфарбувати фуксином. Наріжте ковбасу і облийте горілкою. Від фуксину алкоголь стає червоним.
Консерви
Здуття кришки та дна металевої банки пов’язано з накопиченням газоутворюючих мікроорганізмів, що робить продукт непридатним до споживання.
Олія соняшникова
Осад у бутлі — його наявність свідчить про окисленні продукту. Таке масло віддає гіркотою і при нагріванні піниться.
Масло вершкове
Розтопити шматочок вершкового масла в теплій горілці, якщо вона помутніє — перед вами фальсифікат.
Мед
У цьому меді вода відсутня. Опустіть у мед на 8-10 хвилин шматочок хліба. У нерозбавленому меді хліб затвердіє. Якщо розм’як — перед вами цукровий сироп.
Розмажте мед з папірця, а на «медової» смужці напишіть що-небудь хімічним олівцем. Якщо виявиться напис синього кольору — в меді є волога.
Додайте до невеликої кількості розведеного водою меду краплю йоду. Якщо розчин посинів, мед з борошном або крохмалем.
Розчиніть мед у воді (1:2). Розчин фальсифікованого меду буде каламутним, через деякий час на дно випаде осад.
Якщо при додаванні оцтової есенції розчин зашипить — у меді є крейда.
Якщо в 5-10-відсотковому водному розчині меду при додаванні невеликої кількості ляпіса випадає білий осад — був доданий цукор.
Молоко
Якщо крапнути хорошим жирним молоком на ніготь, то форма краплі майже не зміниться. Крапля молока, розведеного водою, розпливеться. Гарне молоко густе, чисто-білого кольору, а розбавлене водою — рідке з голубуватим відтінком.
М’ясо
Натисніть на м’ясо пальцем, якщо утворюється ямка швидко вирівнюється — м’ясо добре. Свіже м’ясо на розрізі майже сухе. Якщо м’ясо добре проморожено, нагрійте ніж і проколіть м’ясо, якщо воно зіпсоване, ніж буде мати неприємний запах.
Перець
При зануренні чорного перцю у воду, добрі зерна тонуть, а погані спливають.
Риба
Покладіть рибу в ємність з водою, якщо вона тоне, то свіжа. У хорошої риби гладка, блискуча, щільно прилягає до тіла луска, очі опуклі, прозорі, не білясті, зябра яскраво-червоного світла, черевце не роздуте.
Якщо підшкірний шар солоної риби іржавого кольору, є в’язка, молочно-біла слиз з гнильним запахом і м’ясо поблизу хребта почервоніле з гіркувато-кислим смаком — то така риба непридатна в їжу.
Сметана
Заморожена сметана стає груднястою, від неї відсікається сироватка. Обов’язково пробуйте сметану. Вона може гірчити або мати затхлий запах.
Сир
Провести міні-експертизу в домашніх умовах допоможе звичайний йод. Капніть на сир, і якщо ділянка посиніє — в продукті є вологоутримуючі добавки.
Чай
Заваривши напій, опустіть туди скибочку лимона. Якщо чай посвітлішав — все в порядку, якщо ж колір не змінюється — перед вами низькосортна підробка.
Старість чаю можна перевірити за кольором обідка між настоєм чаю і стінками судини. Він повинен бути жовтого кольору. Зеленуватий відтінок — свідоцтво не першої молодості чаю.
Шоколад
Справжній шоколад ламається з сухим тріском і ні в якому разі не тягнеться. На зламі якісний шоколад матовий, плитка має гладку блискучу поверхню.
Покладіть невеликий шматочок шоколаду на мову, якщо він не тане у вас в роті, то, однозначно, какао-масло замінено іншими жирами.
Яйця
Якість яйця можна перевірити на світло. Всередині зіпсованих яєць видно темні плями.
Налийте в пів-літрову банку воду і розчиніть в ній столову ложку солі, потім опустіть яйце. Якщо воно опуститься на дно — яйце свіже; якщо середньої свіжості — буде плавати посередині; якщо ж спливе — яйце в їжу не годиться.