У Києві стартує проект «Немузейні історії колекції»

19 Квітня 2016 11:36

Початок події:20 квітня 2016 16:00

Закінчення події:05 травня 2016 18:00

Вартість:20 грн.

Адреса:м. Київ, вул. Терещенківська, 5, кв. 5

20 квітня 2016 р. о 16:00 в Київському літературно-меморіальному музеї-квартирі Миколи Бажана спільно з Центром Української Культури та Мистецтва, Національним музеєм народної архітектури та побуту і Майстернею українського гончарства Sakhno Art відбудеться перший захід проекту «Немузейні історії колекції» — «Косівська кераміка: орнаменти й сюжети».

Цього року Музей-квартира Миколи Бажана (філія Національного музею літератури України) започатковує проект «Немузейні історії колекції» і запрошує ближче познайомитися з експонатами мистецької колекції подружжя Миколи та Ніни Бажанів, яку вони збирали майже 50 років.

Мета нашого проекту — наблизити до музейного відвідувача це багатюще свідчення розвитку людського таланту, дати можливість експонатам розповісти свою історію та показати постать власника колекції — людини, залюбленої у світ рукотворної краси, зокрема й в українське народне декоративно-прикладне мистецтво.

Традиції косівської кераміки зародилися в одному із мальовничих куточків України — серед величних гірських пейзажів Гуцульщини. Вона набула розвитку на початку ХІХ ст. й відома завдяки своїй неповторній техніці виготовлення та кольоровій гамі, що робить її унікальною і легковпізнаваною.

У косівській частині колекції Музею-квартири Миколи Бажана, крім інших, представлені роботи двох відомих мастрів — нащадків творчих родів — подружжя Стефанії Рощиб’юк та Франца Волощука.

Про історію розвитку гуцульської кераміки й вироби косівських майстрів розкажуть науковці Національного музею архітектури та побуту України Анастасія Колодюк і Людмила Дмитрук.

Деякими сучасними технологічними секретами виготовлення виробів у косівському стилі поділяться майстри Sakhno Art Павло Сахно, Павло Князік та Яна Цікало.

У рамках заходу буде представлено приватну колекцію косівської кераміки Генерального директора Центру Української Культури та Мистецтва Світлани Долеско.

Виставка колекції триватиме до 5 травня 2016 р.

Джерело:prostir.museum