В Україні можуть подешевшати імпортні ліки

23 Квітня 2016 14:31
Кабінет міністрів України на засіданні, яке відбулось, у середу, 20 квітня, прийняв рішення скасувати сертифікацію та експертизи ліків, які вже пройшли цю процедуру в США, країнах ЄС, Швейцарії, Японії, Канаді, Австралії. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у facebook.

фото: www.akcent.org.ua, mn24.com.ua, v4asno.com

фото: www.akcent.org.ua, mn24.com.ua, v4asno.com

Зокрема, щойно прийняте рішення Кабміну стосується лікарських засобів, які вже пройшли сертифікацію в США, країнах ЄС, Швейцарії, Японії, Канаді, Австралії.

«Ми довіряємо експертизі цих країн і немає потреби робити довготривалу експертизу в Україні», – написав Володимир Гройсман.

Серед затверджених Урядом першочергових кроків: скоротити строк експертизи лікарських засобів, переглянути ліміти контрактів, а також вимоги до упаковки ліків з метою їхнього здешевлення для українців.

За словами Прем’єр-міністра України, демонополізація і дерегуляція фармацевтичного ринку розширить доступ якісних ліків на український ринок, підвищить конкуренцію, усуне корупційні зловживання, що і призведе, в результаті, до зниження цін. Саме цим шляхом ми будемо рухатись і далі.

Джерело: tvoemisto.tv