Вплив Coca-Cola на організм людини: прискорює метаболізм, але в той же час знищує ваші зуби і кістки

29 Квітня 2016 11:11
Влияние Coca-Cola на организм человека

Coca-Cola – улюблений напій багатьох з нас. Але, як з’ясовується, дуже шкідливий. Пропонуємо дізнатися що відбувається з вашим тілом через годину після випитої банки Coca-Cola.

Фармацевт Нираж Найк склав інфографіку, яка докладно пояснює ці процеси. В англомовному інтернеті вона миттєво стала вірусною, оскільки історію підхопили всі провідні світові видання.

Влияние Coca-Cola на организм человека

Ми зараз спробуємо з’ясувати головне.

Через перші 10 хвилин : по вашому організму доводиться потужний удар від 10 ложок цукру (це, між іншим, його рекомендована ДОБОВА доза). Але ви не відчуваєте цю надмірну солодкість: фосфорна кислота, її пригнічує. Навіщо ж тоді в Колу додають стільки цукру? Відповідь проста: він викликає прилив допаміну (гормон мотивації і задоволення), тобто вас по суті підсаджують на солодкий наркотик.

Через 20 хвилин : рівень цукру в крові швидко падає. Це викликано різким викидом інсуліну. Ваша печінка реагує на ці метаморфози і всі надлишки цукру переробляє в жир.

Через 40 хвилин : Організм починає поглинати кофеїн, що міститься в банці. Ваші зіниці розширюються, а кров’яний тиск підвищується. Печінка починає викидати в кров надлишки цукру. Аденозин блокує рецептори втоми у вашому мозку — і ось, ви вже не відчуваєте сонливості.

Через 45 хвилин : Допамін, вивільнений в результаті вживання Кока-коли, продовжує стимулювати центри задоволення вашого мозку. Ви все ще в піднесеному настрої. На фізичному рівні це працює так само, як і у випадку з героїном, до речі.

Через 60 хвилин : фосфорна кислота зв’язує кальцій, магній і цинк у вашому кишечнику. Це прискорює метаболізм, але в той же час знищує ваші зуби і кістки.

Коли проходить більше 60 хвилин : в гру вступають сечогінні властивості кофеїну. Вам дуже хочеться в туалет по-маленькому.

Ще пізніше: ви знову хочете що-небудь солоденьке. “Кола ще залишилася?” . Якщо ні, ви станете млявим, дратівливим, і витратите останні годину-дві робочого часу абсолютно бездарно.

От що розповідає Найк:

“Коли я працював фармацевтом, то бачив, які довгострокові ефекти впливу на людей газованої води. Майже всі клієнти нашої компанії — це люди, які випивають в день одну-дві банки газованої води. Потім вони починають купувати серцеві препарати, ліки від тиску і діабету. А ще вони без кінця лікують зуби і частіше за інших страждають від переломів”.

Так що, коли наступного разу підете в магазин, не купуйте газовані напої. Найк радить замість цього потурбуватися покупкою соку лимона або лайма.

За матеріалами УкрМедіа