Дивовижні факти про немовлят – дослідження

11 Травня 2016 12:40
Удивительные факты о младенцах - исследования

Мозок малюка є однією з найбільших загадок. За останні кілька десятків років, вчені почали вивчати немовлят більш детально, щоб зрозуміти їх розвиток і допомогти батькам у вихованні своїх дітей.

Вивчення того, що твориться в голові маленьких дітей, схоже на складання великого пазлу. Ось кілька дивовижних речей, які ви, можливо, не знали про малюків.

1. Немовлята читають думки

Насправді, поки не можна стверджувати, що немовлята володіють телепатією.

Але останнє дослідження, проведене вченими з Університету Міссурі, виявило, що діти всього 10 місяців від народження починають стежити за розумовим процесом інших людей.

Юань Луо (Yuyan Luo), молодший професор психології розвитку, яка проводила дослідження, пояснила:

“Діти, як і дорослі, довго дивляться, якщо бачать щось в перший раз. Це говорить їм про те, що якісь речі не узгоджуються”.

Таке явище називається “порушення очікування”. Коли немовлята здивовані чимось або помічають, що відбувається щось незвичайне, вони починають довго дивитися.

У дослідженні, діти спостерігали, як актор постійно частіше дивився то на об’єкт А, то на об’єкт В. Коли ж актор переключився на новий об’єкт, немовлята починали дивитися на 5-6 секунд довше, що означає, що вони усвідомили зміна в перевазі.

2. Краса в дитинстві не означає привабливість у дорослому житті

У дослідженні, опублікованому в журналі Infant Behavior & Development, з’ясували, що фраза “Ви напевно були красивою дитиною в дитинстві” не відповідає дійсності. Коли 253 студента коледжу попросили оцінити фотографії одних і тих же людей в дитинстві і будучи дорослими, то виявилося, що не існує зв’язку між тим, наскільки привабливою була людина в дитинстві і ставши дорослою.

3. Немовлята вміють ділитися

Неважливо, як часто ви чули від дитини “Це моє!”, дослідження показує, що діти відчувають справедливість вже в 15 місяців.

Під час дослідження, проведеного вченими з Університету Вашингтона, 47 немовлят спостерігали у відеозаписі, як експериментатор розподіляв молоко і крекери між двома людьми. Коли один з учасників отримував більше їжі, ніж інший, діти приділяли цьому підвищену увагу, що означає, що вони очікували справедливого розподілу. Дослідники також виявили, що діти, які не помітили несправедливості, частіше ділилися своїми іграшками.

4. У немовлят є щось від расизму

Не все те золото, що блищить. Ставтеся до всіх людей однаково. Ми всі рівні. Батьки часто вчать такому ставленню дітей, і ми нерідко чекаємо цього від дитини з раннього віку.

Проте дослідники з Університету Шеффілда у Великобританії виявили, що діти у віці 3-х місяців воліють обличчя людей своєї раси. Але не варто робити поспішних висновків. Те ж саме дослідження показало, що у дітей, поряд з яким знаходяться люди різних рас, з раннього віку не розвивається таких упереджень.

5. Немовлята розбираються в музиці

Дослідники з Університету Брігем Янг з’ясували, що 5-ти місячні немовлята можуть відрізнити ритмічну мелодію від сумних, повільних мелодій. У дослідженні, експериментатор демонстрував обличчя, позбавлене емоцій, в той час як одночасно грала музика. Коли грала нова сумна мелодія, діти відверталися. Коли оживлялась музика, діти починали дивитися на 3-4 секунди довше.

6. Немовлята відрізняють поганих людей від хороших

Немовлята володіють почуттям моральності вже у віці 6 місяців. Під час дослідження, проведеного вченими з Єльського Університету, немовлята дивилися лялькове шоу, де дерев’яна фігурка намагалася кілька разів піднятися на пагорб. У деяких випадках друга фігурка допомагала першої забратися на пагорб, а в інших — третя фігурка скидала першу вниз.
Переглянувши шоу кілька разів, дітям надали обидві фігурки. Як виявилося, діти віддавали явну перевагу позитивному персонажу, а не негативному.

7. Немовлята можуть читати по губах

Д-р Джанет Веркер (Dr. Janet Werker) з Університету Британської Колумбії, яка вивчала те, як діти сприймають мову, виявила, що якщо мати будучи вагітною, розмовляла на двох мовах, то немовля розумів різницю між двома мовами. При цьому, навіть не обов’язково вимовляти слова вголос. Дослідження показало, що немовлята у віці 4-6 місяців можуть візуально відрізнити два різних мови, дивлячись на відео без звуку, на яких людина розмовляє різними мовами.

За матеріалами Цікаві факти