На скільки в Україні збільшаться надбавки, доплати і допомоги

22 Травня 2016 13:50
zaholovok.com.ua

zaholovok.com.ua

Верховна Рада проголосувала за збільшення прожиткового мінімуму, а значить, і рівнів мінімальних пенсій і зарплат. Правда, мова йде про підвищення виплат з 1-го грудня.

Тепер у державному бюджеті на 2016 рік передбачено, що з 1 грудня поточного року прожитковий мінімум на одну людину складе 1,544 тис. грн (з 1 травня він становить 1,399 тис. грн), раніше планувалося підвищення до 1,496 тис. грн.

Мінімальна зарплата з 1 грудня поточного року складе 1,600 тис. грн, хоча підвищення планувалося до 1,550 тис. грн (з 1 травня мінімальна зарплата – 1,450 тис. грн).

Нагадаємо, що Закон “Про державний бюджет України на 2016 рік” передбачає збільшення з 1 травня прожиткового мінімуму і, відповідно, усіх виплат, які пов’язані з цим соціальним стандартом.

Тому 6 квітня Кабінет міністрів України прийняв низку рішень щодо перерахунку мінімальної зарплати, пенсій, а також, що важливо, зарплат працівників бюджетної сфери. Зокрема, для цього було прийнято рішення збільшити посадовий оклад працівника першого тарифного розряду, що спричинить за собою підвищення всіх інших посадових окладів бюджетників.

Нагадаємо, що прожитковий мінімум встановлюється для чотирьох основних категорій населення, а також розраховується в середньому для одного жителя країни. Як ми вже відзначили, у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму зростуть і всі пов’язані з ним виплати.

Так, з 1 травня мінімальна зарплата зросла з 1378 до 1450 гривень. Також збільшилася мінімальна пенсія: з 1074 до 1130 гривень. В цілому травневе підвищення пенсійних виплат торкнеться 6,5 мільйона українських пенсіонерів. Крім того, збільшаться деякі надбавки, доплати і допомоги.

В цілому, за словами міністра соціальної політики України Павла Розенка, зростуть розміри майже 80 різних видів соціальних виплат.

Що ж стосується підвищення зарплат бюджетників, то, як зазначав міністр, травневе збільшення посадових окладів торкнеться 3,5 мільйона працівників бюджетної сфери — вчителів, лікарів, працівників соціальної сфери, культури.

За матеріалами РЕАЛ