У Києві легендарну книгарню перетворили в ресторан

18 Травня 2016 13:35

У приміщенні легендарного книгарні “Знання” (Хрещатик, 44), який закрили ще в 2012 році, можуть з’явитися громадське харчування і магазин. Як повідомляють в соцмережах кияни, днями з фасаду магазину зняли будівельну сітку, представивши на загальний огляд оновлене приміщення з дзеркальним фасадом і білими ліпними візерунками. Нагадаємо, рішенням сесії Київради магазин передали в приватну власність. Городяни неодноразово протестували проти цього рішення, вимагаючи повернути магазин місту, але результатів це не принесло.

ПІСЛЯ РЕМОНТУ. Змін зазнав не тільки фасад магазину на Хрещатику. У внутрішньому дворику, впритул до магазину, на другому поверсі прибудували балкон-мансарду. Що ж стосується внутрішнього оздоблення, то стіни оновленого “магазина” пофарбували в білий колір. Охоронець будівлі на наше запитання, що ж тут буде, відповів, мовляв, ще невідомо. Але при цьому запевнив, що відкриття відбудеться не скоро. “Ще не всі роботи закінчені”, – повідомив він.

13187707_1770968033137310_1097981340_n_

Реконструкція. Фасад засклили і прикрасили ліпниною білого кольору. Фото: І. Гінжул

У КМДА “Сегодня” розповіли про проект реконструкції книгарні: “Об’єднання першого, другого поверхів та підвального приміщення в єдиний простір під заклад торгівлі та громадського харчування було погоджено з Міністерством культури ще в 2012 році. Замовником виступила приватна компанія, що займається організацією будівництва об’єктів нерухомості для продажу чи здавання в оренду. З того часу приміщення магазину неодноразово перепродувалося”. На сьогоднішній день його власником є приватна фірма з надання допомоги в питаннях комерційної діяльності, в якій навідріз відмовилися говорити про реконструкцію та цільове призначення приміщення. “На жаль, ми не можемо надати вам таку інформацію”, – відповіла нам одна з працівниць фірми.

МАГАЗИН І РЕСТОРАН. Сам будинок, в якому розташовувався магазин “Знання”, є пам’ятником архітектури, був побудований в кінці XIX століття як прибутковий будинок, і будь-яке його пошкодження карається законом. В різний час в цій будівлі розміщувалися готель “Франкфурт”, зуболікарська школа, видавниче товариство “Друкар”, Єврейський народний університет.

202644__01

Культове місце. Так “Знання” виглядав до закриття на ремонт. Фото: Г. Салай

Джерело: Сегодня