Препарат з протипухлинною дією розробили на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком. Як заявив у коментарі Валерій Поліщук, доктор біологічних наук, заступник директора ННЦ «Інститут біології» КНУ ім. Тараса Шевченка, учасник двох антарктичних експедицій, дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.
«Ще два десятки років тому мало хто знав, що таке біотехнологія, а сьогодні нові штами мікроорганізмів використовуються, наприклад, для виготовлення нових ліків, у фармацевтичній промисловості, косметології. Наші біологи на основі мікроорганізмів Nadsoniela nigra (чорних дріжджів), що відрізняються від всіх інших відомих мікроорганізмів, винайшли препарат з протипухлинною дією», — розповів учений.
«Коли англійці передали Україні станцію „Фарадей“, там взагалі не проводилося біологічних досліджень. І тільки з приходом українців почалися дослідження флори і фауни. Нинішня державна програма досліджень в Антарктиці має потужний блок біологічних спостережень», — додав він. За словами Поліщука, Антарктика є унікальною природною лабораторією, подібної якій ніде на планеті не знайти, і допомагає біологам дослідити, як глобальне потепління впливає на біорізноманіття та зміни трофічних ланцюгів.
Джерело: Дзеркало тижня