Українці перестають платити за “комуналку”

10 Травня 2016 10:32

Більше 5-ти мільярдів гривень українці заборгували за комунальні послуги. І це до чергового підвищення тарифів. Фахівці кажуть, якби всі боржники розрахувалися – можна було б відремонтувати третину старих мереж.

3865_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)

200 гривень за газ і стільки ж за світло. Це все, що киянка Наталія Мороз може виділити за місяць на квартплату.

“Намагаємося вчасно виплатити за світло, за газ, тому що ми переживаємо, що можуть відключити, ну а потім дорого буде виплачувати, штрафи платити”, – каже Наталя Мороз.

На всі інші послуги грошей немає. Жінка не працює, чоловіка мобілізували. А в комунальних рахунках щомісяця – по дві тисячі гривень. У результаті – вже заборгувала понад 5-ть тисяч.

А ця жінка у свою квартиру тепер приходить тільки ночувати.

Купається і готує їжу Ольга Ониськевич у сусідки. А за водою щодня з порожніми пляшками ходить на околицю селища.

“Раніше я могла 10-12 літрів, зараз тільки 3-4. Пити і запарити мені ці 9 злаків”, – сказала жінка.

А все тому, що у квартирі вже давно немає ані води, ані газу, ані світла. Відключили через борги. Зі своєї мізерної пенсії жінка оплатити комунальні послуги не може.

“Це мої платіжки, які нарахували, 22 тисячі 176 гривень за одну батарею в залі і дві батареї в кухні”, – показує платіжки Ольга.

Щоб житло не відібрали за борги, пенсіонерка захарастила його непотрібними речами. Таких неплатників в Україні тисячі. За останніми даними Держстату, українці заборгували за комунальними рахунками більше 5-ти мільярдів гривень.

“Таке стрімке зростання, воно демотивує людей платити за комунальні послуги. Більшість українців, якщо подивитися соцопитування, вважають ці тарифи несправедливими і досі влада не змогла їх обґрунтувати”, – сказав Руслан Бортник, експерт.
Найбільші борги у споживачів Дніпропетровської та Харківської областей. В останній – тільки за воду – понад двісті мільйонів гривень. Фахівці підрахували, якби харків’яни зовсім розрахувалися, можна було б замінити третину всіх зношених труб у місті.

“Ну, близько 10 000 гривень – це тільки один погонний метр трубопроводу. Плюс земляні роботи, плюс монтажні і так далі. Можете собі уявити, які це серйозні капіталовкладення”, – говорить Микола Завада, заступник директора з виробництва комплексу
“Харківводопостачання”.

Щоправда, за словами експертів, на те, щоб відремонтувати всі зношені мережі, розрахуватися з комунальними боргами мало. Необхідна на модернізацію сума обчислюється в трильйони гривень.

Джерело: segodnya.ua.