Дружіть по-справжньому! Сьогодні Міжнародний день друзів!

9 Червня 2016 11:25

-

Сама традиція відзначати День друзів зародилася в США в 1935 році. Тоді Конгрес оголосив першу неділю серпня Національним Днем Дружби й звідтоді він відзначається щорічно, однак неофіційний міжнародний День друзів святкують і сьогодні, 9 червня.

Друзі — це найближчі люди для кожного, тому Міжнародний день друзів, який відзначається 9 червня, можна вважати днем любові до друга. Здавна дружба вважалася високою людською цінністю. Багато мислителів говорили, що у двох друзів одна душа на двох.

Друг — це одна душа, яка живе в двох тілах, — сказав Аристотель. Всі народи в усі часи шанували дружбу найбільшою соціальною і етичною цінністю. Але, як правило, «справжня дружба» незмінно вважалася вкрай рідкісною, а розквіт її відносили до минулого, представляючи дружбу як ідеал, перекинутий в минуле.

Природно, що народна творчість наших далеких предків залишило чимало прислів’їв, приказок та афоризмів про друзів. Пам’ятаєте? Старий друг краще нових двох. Три друга: батько, та мати, та вірна дружина. Друзям і в одній могилі не тісно. Не тримай сто рублів, тримай сто друзів.

Як зауважив Артур Шопенгауер: «Справжня дружба — одна з тих речей, про які, як про гігантських морських змій, невідомо, чи є вони вигаданими або десь існують».

Сьогодні часто можна почути, що матеріальна сторона життя давно переважила духовну, тому цієї дружби не існує. Тим не менш, вітаючи свою близьку людину з цим святом, ви можете довести зворотнє.

Напевно у кожної людини знайдеться хоча б один друг, який є надійною опорою в різних життєвих ситуаціях. Таку людину обов’язково слід привітати з цим святом, щоб висловити найтепліші почуття та подяку.

Кажуть, що хороших друзів не буває занадто багато. Їх завжди декілька або навіть один. Але, напевно, душа не може поділятися на нескінченну кількість частин. Тому дружбу двох можна назвати ідеальною — самою міцною, вірною та тривалою.

Напевно у кожної людини знайдеться хоча б один друг, який є надійною опорою в різних життєвих ситуаціях.   Привітайте і ви свого друга в це чудове свято.