Генпрокуратура має відреагувати на інцидент на телекомпанії Балоги

24 Червня 2016 14:11

b

Фото з відкритих джерел

Голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформації у 2002-2005 та 2012-2014 рр. Микола Томенко вимагає від Генеральної прокуратури відреагувати відповідним чином на ситуацію з народним депутатом України Віктором Балогою, який, згідно з повідомленням у ЗМІ, 23 червня 2016 р. влаштував дебош на власній телекомпанії «М-студія» і побив її генерального директора.

Якщо інформація, викладена у ЗМІ, відповідає дійсності, В. Балога в присутності журналістів телекомпанії накинувся з лайкою та погрозами фізичною розправою на гендиректора через те, що телерадіокомпанія дає в ефір не лише його персонально разом із сином-мером. Народний депутат також завдав гендиректору тілесних ушкоджень, але той письмово зі страху відмовився пройти освідчення у експерта щодо завданих побоїв. Таким чином, на сьогодні відкрите кримінальне провадження за фактом хуліганства, відомості внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань.

Микола Томенко наголошує на неприпустимості втручання у діяльність журналістів та водночас дивується мовчанці медіа-організацій і захисників свободи слова.

Він нагадує, що згідно з чинним законодавством,цензура в Україні заборонена (частина третя статті 15 Конституції України). Крім того, відповідно до статті 24 нового Закону «Про інформацію» забороняється цензура, тобто будь-яка вимога, яка спрямована, зокрема, до журналіста, засобу масової інформації, видавця, керівника, розповсюджувача, яка передбачає узгодження інформації про її поширення або накладення заборони чи перешкоджання в будь-якій іншій формі тиражуванню  або поширенню інформації.

В свою чергу, статтею 171 Кримінального кодексу України встановлено відповідальність за умисне  перешкоджання  законній професійній діяльності журналістів. Такі діяння караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на термін до шести місяців,  або обмеженням волі на термін до трьох років. Переслідування журналіста за виконання професійних обов’язків, за критику, здійснюване службовою особою або групою осіб за попередньою змовою, карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням  волі на термін до п’яти років, або позбавленням права обіймати певні посади на термін до трьох років.

«Отож, Генпрокуратура повинна невідкладно відреагувати на ситуацію з погрозами гендиректору та журналістам вказаної телерадіокомпанії з боку народного депутата та вжити відповідних, передбачених законом заходів», – переконаний Микола Томенко.

Джерело: Сайт М.Томенка