Кожен п’ятий депутат Київради приховав свій бізнес у декларації за 2015 рік

1 Червня 2016 09:34

ко

Кожен п’ятий депутат Київради приховав свій бізнес у декларації за 2015 рік. Лідирує “Блок Петра Порошенка”.

Про це повідомляє Українська правда.Київ з посиланням на  “Наші гроші” з посиланням на дані Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Відзначається, що зі 120 депутатів 22 не задекларували або не повністю задекларували свій чи/та родинний бізнес.

Київські депутати приховали від декларацій щонайменше 61 фірму. У 56 випадках йдеться про бізнес самих депутатів, у 5 – членів їх родин.

Найбільше порушників виявилося у фракції “Солідарність” – 11 осіб (Андрій Андрєєв, Віталій Росляков, Володимир Шарій, Ігор Баленко, Дмитро Банас, Віктор Грушко, Юлія Лобан, Олесь Маляревич, Вячеслав Непоп, Юрій  Сулига та Олена Овраменко).

На другому місці “Єдність” – 5 депутатів (В’ячеслав Бродський, Олександр Бродський, Вадим Іванченко, Сергій Кримчак та Павло Тесленко).

Третє у “Самопомочі” – 3 депутатів (Людмила Березницька, Ганна Сандалова та Сергій Харчук ), на четвертому “Свобода” – 2 (Олег Гелевей та Ігор Мірошниченко), на п’ятому “Батьківщина” – 1 (Юрій Дідовець).

Найбільша кількість не задекларованого бізнесу – це 12 компаній депутата від партії “Єдність”, голови правління ПАТ “Крим-93” Павла Тесленка.

Депутат від партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”, гендиректор ТОВ “Колосок” Олена Овраменко не задекларувала внески до статутних фондів 8 своїх підприємств.

“Наші гроші” відзначають, що у неї виявилася найбільша загальна сума незадекларованих внесків – 15,33 мільйона гривень.

Ще один депутат від “БПП”, керівник КП “Спецжитлофонд” Володимир Шарій не вказав у своїй декларації внески до 7 підприємств. В одному з них частку у розмірі 915 тисяч гривень має його дружина Олена Бірюк, в 6 – сам депутат (станом на 2015 рік загальний розмір внесків становив 591 тисячу гривень).

У кінці минулого року та на початку цього Шарій вийшов зі складу засновників 4 фірм.

Щодо сфери незадекларованого бізнесу, то 32 фірми пов’язані з будівництвом та нерухомістю, 8 – з торгівлею, 2 – рекламною діяльність, ще по 2 – наданням послуг перукарнями та салонами краси, а також консультуванням з питань комерційної діяльності й керування, тощо.

На сайті Київради не оприлюднені декларації за 2015 рік чотирьох депутатів: Прохора Антоненка (“Свобода”), Ігоря Кісільова (“Єдність”), Миколи Негрича (БПП) та Максима Шкуро (БПП).