Науковці переконані, що фаббінг став нормою спілкування

15 Червня 2016 16:18

Науковці  переконані, що фаббінг став  нормою спілкування

Фаббінг – це постійна звичка відволікатися на мобільний під час живого спілкування. Перші хто серйозно поглянув на проблему – це австралійці. Вони створили рух  під назвою «stop phubbing!». Його ініціатор  Алекс Хейг. Окрім таких груп, до популяризації живого спілкування підключаються великі корпорації, наприклад, «Coca-Cola». Ресторатори також приєднуються до викоронення фіббінгу, розміщуюючи у своїх кав’ярнях оголошення: «У нас немає WI-FI, говоріть один з одним!».

Американські науковці Кентського університету з’ясували причини фаббінгу та розповіли чому відволікатися на смартфон під час живої розмови стало нормою спілкування. Психологи пояснюють, що дана залежність стає більш популярною, завдяки популяризації смартфонів. Науковці провели опитування, де з’ясували, що 53% жінок і 21% чоловіків зізналися, що відволікаються на смартфон під час бесіди мінімум двічі. Власне, це пояснюється слабкою здатністю до самоконтролю і так званим синдромом FOMO (fear of missing out) –  страхом пропустити що-небудь важливе в стрічці новин.

Більше того, фаббінг викликає ланцюгову реакцію. Тобто, коли людина бачить демонстративне ігнорування від свого співрозмовника, то і сама починає шукати підтримку в соцмережах.

Аби позбутися цього нав’язливого стану, психологи рекомендуюють максимально відволікатися від гаджета. Стрічку новин переглядати зранку та ввечері.

ДЖерело: www.uapost.us