ТОП 5 корисних масел, які повинні бути у вашому раціоні

21 Червня 2016 10:15

Оливкова, соняшникова або кукурудзяна – так виглядає топ-3 найбільш використовуваних масел. Ми пропонуємо вам звернути увагу на сусідів по полиці – інші варіанти, які корисніші, духмяніші і точно варті вашої уваги.

Ці масла насичені корисними кислотамиОлія фундука
Тиснути масло з фундука в кулінарних цілях стали всього 50 років тому. Кухарі Франції дали йому ім’я і популярність. Тепер масло лісового горіха використовують від США до Близького Сходу. Для його виробництва «матеріал» відбирають вручну і сортують, після чого розмелюють за допомогою жорен. Отриману масу обсмажують, що дає продукту тонкий горіховий аромат в результаті, і піддають холодному віджиму. Масло фундука цінують за мононенасичені жири в складі, які є потужними антиоксидантами. Його краще не піддавати термальній обробці, так як воно має низьку температуру горіння.

Конопляна олія
Той сорт рослини, який використовують для отримання конопляного масла, не містить ніяких наркотичних речовин. Масло багате поліненасиченими жирними кислотами омега-3 і омега-6 і дуже чутливо до тепла і світла, оскільки містить легкі і нестійкі ессенціальні речовини. Продукт краще зберігати в холодильнику і заправляти їм вже готові страви, не нагріваючи його.

Гірчичне масло
Використовувати зерна коріандру та гірчиці для отримання ароматного продукту вперше стали в Індії. Подорожуючи в країнах Азії, не полінуйтеся знайти гірчичне масло свіжого віджиму, адже в ньому збережена пікантна гострота і пекучість гірчиці. Цікаво, що при температурній обробці воно набуває злегка солодкуватого смаку, а пекучість пом’якшується. Таке масло використовують в рецептах з овочів, особливо вдалим вважається його поєднання з усіма видами капусти.

Гарбузове масло
Цікаво, що гарбуз з’явилася в Європі лише в XVII столітті з мореплавцями. До цього на батьківщині, в Південній Америці, його використовували з незапам’ятних часів, але тиснути з кісточок масло почали саме європейці. Для його приготування насіння очищають, висушують, перемелюють і обсмажують, потім відбувається віджимання. Як і більшість масел, гарбузове багате на поліненасичені жири і кислотами. Використовувати його краще для заправок салатів, поленти і каш.

Масло з виноградних кісточок
Одне з наймодніших і популярних масел за останнє десятиліття. І не безпідставно. У ньому зовсім немає холестерину, зате воно багате на вітамін Е і жирними кислотами ефірними. Окремо виділяють і лікувальні властивості масла.

Джерело: Країна Здоров’я“.