Цікаві факти про книги: найдорожча коштувала 24 млн. доларів

11 Червня 2016 17:18

article_75

А чи відомо вам, скільки книг взагалі існує? Тільки за даними Google загальна кількість книг, як художніх, так і наукових, а так само публіцистичних 129864880 і з кожним днем стрімко збільшується. У наш же час ціна книг в магазинах починає кусатися і купити книги в інтернеті стало набагато вигідніше.

Всім відомий такий літературний персонаж, як Шерлок Холмс. У Лондоні існує музей цього детектива, відомого на весь світ. Але найбільш примітним є наступний факт: Артур Конан Дойль описав з історії про Шерлока Холмса такі методи криміналістики, які не були відомі на той час поліції. Він описав такі методи, як, наприклад, збір на місці злочину сигаретних недопалків, а так само попелу. Так само були описані такі методи, як роздивляння в лупу слідів. Саме завдяки цьому знаменитому вигаданому персонажу поліція і почала використовувати методи, описані в цьому творі.

Під час спостереження на Ямайських остовах за птахами відомий письменник Ян Флемінг, вперше ознайомився з книгою Джеймса Бонда, орнітолога. Письменник задумав написати роман, дуже короткий і дуже звичайний з назвою «Казино« Рояль »і вирішив взяти ім’я цього орнітолога для головного героя. Однак у фільмі «Помри, але зараз», зображуючи орнітолога, Джеймс Бонд вирушає на Кубу, і при собі у нього є книга того самого орнітолога, Джеймса Бонда.

Станом на 2002 р. найменшою у світі вважалася книга “Хамелеон” А.П. Чехова розміром 0,9 х 0,9 мм. Вона містить 30 сторінок по 11 рядків тексту на кожній, 3 кольорові ілюстрації. Книга була видрукувана і переплетена у 1996 р. у м. Києві.
5

Пізніше, завдяки бурхливому розвитку нанотехнологій, вчені-фізики з Канади створили книжку розміром 0,07 х0, 1 мм. Називається вона – “Teeny Ted from Turnip Town”. Книга складається з 30 керамічних мікротаблічек, що використовуються замість паперу, а сфокусований пучок променів іонів гелію (діаметром 7 нанометрів) використовувається замість чорнила. І щоб прочитати її, потрібен електронний мікроскоп, здатний збільшувати у 8000 разів.

Раніше найбільшою книгою у світі вважалася “Суперкнига”, розміри якої становили 2,74 х 3,07 метра. Вага цієї книги – 252,6 кг і налічуває вона 300 сторінок. “Суперкнига” була видана в Денвері (штат Колорадо, США) у 1976 р.

book_Colorado1

Проте в 2004 р. в Росії видали книгу під назвою “Найбільша в світі книга для малят”. І хоча в ній всього 4 сторінки і 12 віршів для дітей, ця книга має воістину значні розміри. Висота книги становить 6 метрів, ширина – 3 метри, а вага цієї книги-гіганта – 492 кг.

Найдорожчою книгою, що належить державі, вважають унікальний «Апокаліпсис», виданий французом Жозефом Форе. Вона оцінена в 100 млн старих франків, виставлена в музеї сучасного мистецтва в Парижі.

Найдорожчою книгою, що знаходиться в приватних руках, є так званий “Лестерський кодекс”. Інша її назва – «Трактат про воду, землю і небесні тіла”, створений Леонардо да Вінчі. У 1994 р. її купив за 24 млн доларів знаменитий засновник компанії “Microsoft” Білл Гейтс. Книга являє собою збірник думок, знахідок і висновків Леонардо да Вінчі на різні теми. Сама книга – це всього 18 пергаментних сторінок, скріплених між собою, причому прочитати таку книгу можна тільки за допомогою дзеркала.