«Українська сардинка» перемогла на конкурсі в Лісабоні

6 Червня 2016 17:34

Скарбничка українських перемог закордоном невпинно продовжує поповнюватись цікавими здобутками. Щороку влітку в Португалії проходять веселі народні гуляння, кульмінація яких припадає на День Святого Антонія в червні. Одним з символів фестивалю є сардина, яку можна зустріти повсюди – сувеніри, мурали, листівки. Відтак в Лісабоні щороку проходить конкурс на найкращу художню ідею цього гастрономічного символу свята.

Одна з сардин-переможниць цього року в Лісабоні належить рукам молодої талановитої художниці Олі Штонди. 5 малюнків-переможців визначалися шляхом голосування з понад дев’яти тисяч інших учасників. Про фестиваль в Лісабоні та умови конкурсу майбутня переможниця дізналась з соцмереж, і одразу вирішила взяти участь.

«Вперше я дізналася про фестиваль в Лісабоні, коли побачила на одному із сайтів умови конкурсу Sardine Contest Festas De Lisboa 2016. Насправді, я беру участь у конкурсах нечасто, а тільки тоді, коли вони мені дійсно близькі за темою. Ідея з власною інтерпретацією сардини, в порожній силует якої потрібно заключити авторську концепцію – дуже цікаве завдання. Я завжди тяжію до формату розповіді, тому відправила на конкурс серію з трьох робіт, які складаються в умовну історію про взаємну симпатію рибака і рибки. Кульмінацією розповіді стала саме робота-переможець, на якій ситий і задоволений морячок грає на кісточках сардини і співає нескінченну пісню кохання у мертвій, але задоволеній рибці!», – розповідає художниця.

Ольга – молода художниця з Харкова, де зараз живе і працює. Освіту здобула в Харківській державній академії дизайну та мистецтв зі спеціалізації «книжкова графіка». Художниця обожнює книги та дитячу ілюстрацію, а також створює власні історії та авторські книги. Від конкурсу дівчина отримала дуже багато позитивних вражень, адже скрізь лунали гарні слова та привітання. Умовами конкурсу передбачений також приємний бонус – грошова винагорода.

«Можу впевнено сказати, що я – один із тих щасливчиків, які зробили улюблену справу своєю професією. Натхнення та енергію я отримую від чисельних мандрівок природою та містами, а майже весь вільний від малювання час проводжу на велосипеді. Плани на майбутнє в мене нерозривно пов’язані з продовженням моєї творчої діяльності. Серед найближчих – робота над авторською книгою. Зараз додалось величезне бажання відвідати фестиваль в Лісабоні наступного року», – зазначає Ольга Штонда.

Українці, безсумнівно, є однією із найталановитіших націй і щодня доводять це всьому світу своїми перемогами.

Джерело: http://www.uapost.us/