З’явився цикл мультфільмів про духовні куточки України

3 Червня 2016 10:12

Студія “Арт-відео” завершила мультфільм про “Аскольдову могилу”.

Останній мультфільмів з циклу, що розповідає малечі про духовні куточки України, – це “Аскольдова могила”. А таких у компанії “Арт-відео” художники-аніматори створили п’ятнадцять. І про Прилбичі, де народився маленький Ромчик, що згодом став Митрополитом Андреєм, і про Глиняни з чудотворною іконою Розп’яття.

“Основна суть мультика – розказати про українські церкви, про святині, коротку історію. Наше завдання – зробити так, щоб діти дивилися це добровільно, щоб їм було цікаво”, – розповів режисер мультфільмів Андрій Гурняк.

Мультфільми в 3D-форматі компанія взялася створювати ще кілька років тому. Їх показують малечі в культурних центрах, храмах України, влаштовували презентацію і в Мистецькому Арсеналі та Михайлівському Золотоверхому Соборі столиці.

“Ми показували у львівському дитячому притулку мультик про Святомихайлівський храм. Тож коли, за сценарієм, почалася війна між ангелами і демонами, діти, які в той час гралися собі, побачивши цю сценку, позавмирали”, – поділилася спогадами художник-аніматор Катерина Хіль.

maxresdefault (1)

Возили мультфільми і до Польщі, показували в українській школі. Однак не менше цікавлять вони і дорослих.

“Це покоління, яке таких мультфільмів ніколи не могло бачити. А зараз вони виявляють до тих мультиків і сентименти, і інтерес”, – розповів продюсер анімаційної компанії “Арт-відео” Едуард Занюк.

Наступна серія, за яку візьмуться мультиплікатори, ймовірно буде “українські свята”.

Джерело: artvideo