7 порад, як не захворіти від кондиціонера влітку

12 Липня 2016 15:15
Фото: oxfordairconditioning.com.

Фото: oxfordairconditioning.com.

У літню спеку чи не єдиний порятунок – кондиціонер. Однак від нього не лише користь, а й проблеми. Так, із року в рік мільйони людей у спеку хворіють на застуду через кондиціонери в автомобілях, офісах та квартирах. Як, нарешті, уникнути цього і не залишитися вдома з нежиттю та хворим горлом, читайте нижче.

Не опускайте температуру нижче 22 градусів У теплу пору року оптимальна температура повітря у приміщенні — 22-25 градусів. Навіть якщо хочеться швидко охолодитися, не варто опускати її нижче цих показників. Допустимий коридор — від 20 градусів до 28.
Користуйтеся зволожувачами повітря Кондиціонери надто висушують повітря, вологість у приміщенні падає нижче оптимального показника у 60-65%, і в підсумку сухість викликає неприємні відчуття на слизових оболонках (очі, ніс і горло).
Не створюйте протяг Протяг — в принципі погана ідея, а відчиняти вікна і двері під час роботи кондиціонера точно не варто. Це призводить до переохолодження і запалення. Окрім того, спрямований потік холодного повітря може спричинити м’язовий спазм.
Уникайте різкої зміни температур Варто поступово знижувати температуру у приміщенні, а не включати кондиціонер відразу на мінімум після того, як ви, розпалені, увійшли з вулиці. Чим меншою буде різниця між температурами всередині та зовні, тим менший стрес для організму а, отже, нижчий ризик загострення хронічних захворювань, наприклад, тонзиліту.
Вночі встановлюйте особливий режим На ніч варто встановлювати температуру у 25 градусів. Уві сні температура тіла фізіологічно знижується. Не варто спати взагалі без ковдри, залиште собі хоча б тонке простирадло.
Не терпіть холод в офісі Не варто мучити себе або закутуватись у теплі речі влітку на роботі. Якщо вам некомфортно і холодно від кондиціонера в офісі, скажіть про це колегам і вимкніть кондиціонер або хоча б домовтеся про підвищення температури до комфортних для здоров’я 22-25 градусів.
Кондиціонер потрібно чистити
Якщо ви не будете чистити регулярно кондиціонер, він з потоками повітря поширюватиме ще й хвороботворні бактерії.Джерело: fakty.ictv.ua