Боротьба з корупцією є ніби-то головним пріоритетом роботи нового уряду на чолі з прем’єр-міністром Гройсманом, проте методи й механізми її проведення викликають занепокоєння.
Так вважає політолог Олександр Федоренко, коментуючи сьогоднішнє доручення прем’єр-міністра України міністрам щодо надання пропозиції щодо ліквідації корупції у їхніх відомствах.
«Дивно, що Уряд , створений ще у квітні цього року, тільки зараз підійшов до цього питання. Дивно, що на дуже конкретні пропозиції від міністрів і підбиття підсумків Гройсман виділив майже півроку , до 9 грудня. Крім того, сумнівним є сам факт того, як міністерства самі ж боротимуться зі своїми ж корупційними схемами, напрацьованими десятиліттями», – говорить політолог про дану ініціативу.
За словами Федоренка, знищення корупції в такому режимі й у складі головних чиновників країни, дозволяє численні маніпуляціі у профільних міністерствах.
«Це ноу-хау є нічим іншим ніж боротьбою з вітряками: самі вигадаємо проблему, самі ж з нею і боротимемося. – вважає політолог. – Натомість, є новостворені структури та оновлені правоохоронні органі, які мають проводити розслідування, аудити, перевірки держструктур. Причому не за розкладом, як у Гройсмана, а раптово й комплексно. А законне притягнення до відповідальності корупціонерів- чиновників – найкраща мотивація для решти бути чесними».
Нагадаємо, сьогодні під час засідання уряду Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив міністрам надати пропозиції щодо ліквідації корупції у їхніх відомствах. Зазначивши, « я просив би зараз, щоб кожен задумався і дав дуже конкретні пропозиції з цього приводу. Ми підведемо підсумок 9 грудня».