Чи придатна вода з-під кранів киян для пиття

22 Липня 2016 12:20

Чи придатна вода з-під кранів киян для питтяДеснянська водопровідна станція забезпечує водою половину Києва. Працівники запевняють, що після очищення – вода з-під кранів придатна для пиття.

Деснянська станція готує 60% питної води для Києва. В лабораторії перевіряють воду дуже детально: з самої річки і на кожному етапі очищення.

З квітня воду перевіряють ще й додатково за допомогою нової системи. У разі техногенної катастрофи вона спрацьовує швидше. На неї не пошкодували трохи більше двох мільйонів гривень.

Тепер воду пильнують дафнії – ці планктонні ракоподібні перевіряють, чи не заражена вода. За реакцією дафній стежать уважно, адже це найчутливіші до отрути і токсинів організми.

Якщо вода у нормі, її хлорують та обробляють іншими реагентами. А далі відстоюють за допомогою очисних фільтрів. Після цього вода з резервуарів іде до кранів киян. Працівники запевняють, що таку воду можна навіть пити.

Водночас споживачі не поспішають вгамовувати спрагу водою з-під крана. На станції не заперечують – якість води треба покращувати. Однак лише відмова від хлорування коштуватиме станції майже півмільярда гривень.

24tv.ua