День народження Лії Ахеджакової: топ-7 цікавих фактів з біографії актриси

9 Липня 2016 11:42

Сьогодні, 9 липня, свій день народження святкує одна з найяскравіших і улюблених багатьма актрис радянського кіно – Лія Ахеджакова.

У день 78-річчя знаменитої актриси, редакція tochka.net вирішила згадати 7 цікавих фактів з її біографії.

1. Лія Ахеджакова народилася у Дніпропетровську, Україна, у театральній родині.

Лія Ахеджакова

2. Коли мати і батько вмирали від туберкульозу, маленька Лія написала листа Сталіну з проханням про допомогу. І хоча лист навряд чи досяг адресата, рідкісні нові ліки було доставлено.

3. Перш ніж стати популярною актрисою і народною артисткою, Ахеджаковій довелося довго грати в Театрі юного глядача. Грала поросят, дерева, білочок, кізок, хлопчиків-піонерів, хатинки на курячих ніжках, а одного разу їй і зовсім запропонували зіграти … іржу.

Лія Ахеджакова

Лія Ахеджакова у фільмі “Дорогий хлопчик”

4. У кіно і театрі Ахеджакова зіграла безліч ролей – від перших рязанівських картин до телесеріалу В. Фокіна “П’ятий ангел”, де її героїня Сарра проживає на екрані ціле життя від зрілості до глибокої старості. Актриса пробувала себе в різних стильових і жанрових напрямках: від гротеску, майже шаржу (“Дрібний біс”, “Стіна”, “Ми їдемо, їдемо, їдемо”), до глибинного психологізму (“Східна трибуна”, “Важкі люди”, “крутий маршрут”, “Старосвітська любов “,” Попередження малим кораблям “,” Соняшники”). Будь-якого перехожого можна розбудити вночі, і він згадає Ахеджакову в епізодах легендарних рязанівських фільмів “Іронія долі” і “Службовий роман”, де вона зіграла вчительку Таню і секретарку Вірочку.

Лія Ахеджакова

Лія Ахеджакова у ролі секретарки Вірочки у фільмі “Службовий роман”

Лія Ахеджакова

Кадр з фільму “Зображуючи жертву” з Лією Ахеджаковою © filmz.ru

5. Однією з перших її кіноролей, котрі запам’яталися, стала роль Аллочки у фільмі М. Богина “Шукаю людину”. Актриса з’явилася на екрані на якісь 3-4 хвилини. Але для тих, хто бачив картину, хвилини ці стали незабутніми.

6. Акриса дуже любить кішок, не дуже любить сучасне російське кіно і всякі рімейки, а ще стверджує, що у неї поганий характер.

Лія Ахеджакова

© liveinternet.ru

7. Ось уже майже 35 років близькою подругою Ахеджакової є актриса Алла Будницька. І майже 20 років артистки живуть в одному будинку, який побудували своїми силами.

Лія Ахеджакова

Алла Будницька і актриса Лія Ахеджакова © russianlook.com