У Києві представлять «Шедеври української народної вишивки»

6 Липня 2016 11:45

6 липня 2016 р. о 17:00 запрошуємо на відкриття виставки «Шедеври української народної вишивки» та на авторську екскурсію від заступника генерального директора з науково-фондової роботи НЦНК «Музей Івана Гончара» Юрія Мельничука.

 

На виставці будуть презентовані кращі зразки шитва з фондової збірки Музею Івана Гончара. Вони представлять багатство української вишивки за різноманіттям технічного виконання та проілюструють значну частину з понад 250 швів, які в минулому побутували на Україні.

Також на виставці можна буде ознайомитись з багатством шиття за історико-етнографічним районуванням, його орнаментальним, колористичним звучанням. На виставці вперше будуть експонуватися зразки вишивки, датовані кінцем 17 та 18 ст. Це фрагменти церковного гаптування шовком та золотими і срібними нитками, найдавніші рушники з Київщини, Полтавщини та Слобожанщини.

Іван Макарович Гончар у своїй збиральницькій роботі велику увагу приділяв дослідженню українського традиційного вбрання, рушників, вишивки. Серед біля 7 тис. речових пам’яток, які він зібрав, майже 3 тис. – предмети з текстилю, значна частина яких оздоблені вишиттям. Продовжуючи традицію фундатора нашого музею, ми подвоїли обсяги сектору «Тканина», придбавши чималу кількість сорочок, рушників, обрусів, деталей вбрання, які оздоблені вишивкою.

Враховуючи значний інтерес в суспільстві до своєї минувшини, вивчення свого родового коріння, яке проявляється також через традиційне вбрання, зокрема вишивку, Музей Івана Гончара регулярно робить виставки та покази текстилю. Тож запрошуємо пізнати прадавню українську вишивку.

Адреса:м. Київ, вул. Лаврська, 19

Вхід на відкриття вільний.

Джерело:  prostir.museum