Київ велосипедний: адреси пунктів прокату

5 Липня 2016 17:18

У столиці тестують автоматизовані велосипеди [адреси пунктів прокату]

Відтепер кияни мають можливість проїхатися з правого на лівий берег і назад на автоматизованих велосипедах німецької компанії Nextbike. Сьогодні за адресою вул. Басейна 12 (у дворі біля «Велохабу») відкрили Цетральний пункт прокату, де можна буде орендувати цей транспорт.

На вісім велостанцій Києва виділено лише 20 велосипедів, адже до 31 жовтня сервіс працюватиме у тестовому режимі. Якщо кияни його схвально оцінять, то Київ може отримати близько 100 велостанцій по всьому місту.

– Ми хотіли продемонструвати, як цей велосервіс працюватиме, вивчити попит, ціноутворення, отримати відгуки від користувачів, а тоді вже запропонувати місту подальший розвиток цієї системи, – зазначив співзасновник фірми Nextbike в Україні Олексій Кушка.

Оренда велосипеда Nextbike здійснюється таким шляхом:

 1. Треба завчасно зареєструватися за посиланням www.nextbike.com.ua/uk/kiew/ або скачати мобільний додаток.
 2. Обрати на карті пункт велопрокату.
 3. Зісканувати QR-код обраного велосипеда або ввести його код вручну.
 4. Показати підтвердження оренди консультанту велостанції, який працюватиме там на час тестового періоду.
 5. Сідати і їхати.

Слід підкреслити, що сервіс підтримує лише безготівковий розрахунок банківською карткою. Місячний абонемент коштуватиме 120 гривень. Для власників абонементу перші 30 хвилин поїздки — безкоштовні, за дві наступні півгодини треба додати по чотири гривні. Кожна наступна година після того коштуватиме ще 50 гривень. Без абонементу велосипедом можна скористатися за 50 гривень за перші 30 хвилин, і ще по 50 гривень – за кожну наступну годину.

На думку організаторів, зацікавленість киян у велосипедних поїздках стимулюватиме міську владу активніше створювати велодоріжки та іншу інфраструктуру для екологічного громадського транспорту. Тож всіх мешканців і гостей міста запрошують протестувати нові велосипеди і обов’язково залишати свої відгуки і пропозиції.

 Адреси пунктів велопрокату в Києві:

 • метро Мінська, пр. Оболонський, 1B, velopoint
 • метро Берестейська, вул. Дегтярівська, 51, veliki.ua shop
 • площа Льва Толстого, вул. Басейна, 12, FreeGen
 • метро Лівобережна, вул. Раїси Окіпної, 3, velopoint
 • метро Позняки, вул. Княжий Затон, 11
 • метро Виставковий центр, ВДНГ, вул Ак. Глушкова, 1
 • Пирогове, вул. Ак. Тронька, 1
 • парк Дружби народів, velopoint

Джерело: vechirniykiev.com.ua