Опубліковано Закон про судоустрій

18 Липня 2016 16:00
news-rahiv.com

news-rahiv.com

В “Голосі України” від 16 липня було опубліковано Закон “Про судоустрій та статус суддів”. Закон, за винятком кількох положень, набирає чинності одночасно зі змінами до Конституції (щодо правосуддя).

Так, Закон (з його текстом можна ознайомитись тут) передбачає, що з дня, наступного за днем його опублікування Вища рада юстиції може відмовити у внесенні Президентові України подання про призначення судді на посаду виключно з таких підстав, які вона визначає, керуючись власною оцінкою обставин, пов’язаних із кандидатом на посаду судді, та його особистих якостей:

– наявність обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидата критерію доброчесності чи професійної етики або інші обставини, які можуть негативно

вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв’язку з таким призначенням;

– порушення визначеного законом порядку призначення на посаду судді.

Після набрання чинності Законом судді повинні подати декларацію доброчесності та родинних зв’язків:

– судді ВСУ та вищих спецсудів – у 60-денний строк;

– судді апеляційних судів – протягом 90 днів;

– судді місцевих судів – протягом 6 місяців.

Окрім того, Закон передбачає реформування складу ВСУ та створення нових спеціалізованих судів. Протягом 6 місяців з дня набрання чинності Закон має розпочатись профес формування нового складу ВСУ, а протягом року слід оголосити про створення та конкурс до Вищого антикорупційного суду та Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Редакція газети «Закон і Бізнес» вирішила випустити спеціальну збірку, до якої увійшли Конституція з унесеними до неї змінами в частині правосуддя (набувають чинності 30 вересня) та нова редакція закону «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 р.

Закон і Бізнес