1. Насіння льону
Насіння льону – відмінне джерело Омега-3 жирних кислот, так як в одній порції (1 склянка) міститься 48 г ненасичених жирів. Досить з’їдати 1-2 ст. ложки насіння льону в день, щоб покрити добову потребу корисних жирів дорослого. Омега-3 допомагають поліпшити роботу серцево-судинної системи і головного мозку, зменшують запальні процеси в організмі. Крім того, в них містяться антиоксиданти і рослинний еквівалент гормону естрогену, які допомагають запобігти виникненню ракових захворювань.
2. Темні види шоколаду
У чорному шоколаді (70% і більше) багато магнію, міді, заліза, марганцю і антиоксидантів. Але також в ньому містяться масла какао, які допомагають знизити кров’яний тиск, знизити рівень шкідливого холестерину в крові, підвищити імунітет. Вчені довели, що люди, які вживають чорний шоколад 5 і більше разів на тиждень, менше хворіють і рідше страждають від проблем з серцем в порівнянні з тими, хто шоколад не любить. Важливо не зловживати цими ласощами.
3. Авокадо
Плоди авокадо експерти назвали одним з найважливіших жирних продуктів. У них містяться не тільки поліненасичені і мононенасичені жири, але і рослинний білок з клітковиною які сприяють поліпшенню травлення. Також в авокадо є калій, магній, залізо, цинк, вітаміни А, С, Е, К і вся група В. Це сприяє поліпшенню структури волосся, нігтів, шкіри і м’язів.
4. Несмажені горіхи
Горіхи є відмінним джерелом корисних жирів рослинного походження і клітковини. Але тільки в тому випадку, якщо не піддавались тепловії обробці. В особливу групу вчені виділи мигдаль і волоські горіхи, які містять у великих кількостях крім жирів і білка, вітамін Е і магній. Вони стверджують, що ці горіхи допомагають боротися з ожирінням, запобігти розвитку проблем з серцем і цукровий діабет другого типу.
5. Риба жирних сортів
Риба жирних сортів – це зовсім не обов’язково дорогі тунець, і лосось. Відмінно наситити організм людини корисними Омега-3 поліненасиченими жирними кислотами можуть доступні скумбрія і оселедець. Жири з цих видів риб допомагають зміцнити серцево-судинну і нервову системи. Фахівці довели, що люди, які регулярно вживають рибу менше схильні до прояву депресії та інших нервових розладів, ішемічної хвороби серця, деменції та інше.
6. Оливкова олія extra virgin
Нерафінована оливкова олія першого віджиму (extra virgin) – це одне з найкращих джерел корисних жирів. У ньому містяться вітаміни К і Е, і багато антиоксидантів. Не дарма дієтологи відзначають, що найкращим видом харчування для людини є середземноморська дієта, адже майже всі страви готуються в ній з додаванням оливкової олії. Постійне додавання оливкової олії в салати та інші страви сприяє зниженню артеріального тиску, зменшенню шкідливого холестерину в крові і зміцненню серцевого м’яза.
7. Масло з ріпаку
Рапсове масло рідко у кого займає своє почесне місце в харчуванні. Однак, відзначили дієтологи, воно не менш корисне за оливкове. У його складі дуже цінне поєднання трьох видів Омега-жирних кислот: 3, 6 і 9.