10 небезпечних звичок для мозку

29 Серпня 2016 10:12

094_pОдин з важливих органів в організмі, який грає основну роль, – це мозок. Ваш мозок є основним контролером кожної функції, що відбувається в організмі. Мозок – це центр обробки даних усього вашого життя, а також лідер усього вашого тіла. Він зберігає усю необхідну інформацію і несе відповідальність за все, що ви робите.

Мозок є делікатним органом, так що вам необхідно піклуватися про нього дуже ретельно. Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров’я випустила публікацію про 10 найшкідливіших звичок, які досить поширені серед багатьох людей в наші дні.Подивіться на список звичок, які руйнують наш мозок.

1. Сніданок

Ми усі знаємо, що сніданок найважливіший прийом їжі за день. Також говорять снідай як король, обідай як принц і вечеряй, як жебрак. Проте, багато хто з нас досі любить пропускати сніданок. Вам треба мати на увазі, що люди, які пропускають сніданок мають нижчий рівень цукру в крові. Коли ви спите принаймні сім годин в нічний час, ваше тіло нічого не споживає, так що якщо ви прокинетеся на наступний ранок і пропустите свій сніданок, ваш мозок страждатиме від недоліку поживних речовин. Якщо ця звичка триватиме впродовж тривалого періоду часу, це може привести до дегенерації мозку.

2. Занадто щедрий обід і вечеря

Деякі люди можуть пропустити сніданок уранці, але потім їдять стільки, скільки вони можуть на обід або вечерю. Таким чином, проблема з переїданням викликає здуття живота, проблеми з травленням і збільшення ваги і жирових відкладень. Ця звичка може викликати зниження еластичності артерій головного мозку і призводить до зниження розумових здібностей.

3. Паління

Кожна людина повинна знати, що існує довгий список несприятливої дії паління на організм. Проте, паління здається принадним для багатьох людей. Паління може викликати розвиток хвороби Альцгеймера і інших захворювань, які знижують активність головного мозку

4. Велика кількість цукру

Небезпека цукру не може бути новою інформацією для багатьох людей. Більшість з нас знають, що цукор прихований майже у всьому, що ми їмо. Якщо ви можете зменшити споживання цукру до найнижчого можливого рівня, ви отримаєте більше користі для здоров’я, ніж навіть ви могли б собі уявити. Насправді споживання великої кількості цукру заважає вашому організму засвоювати поживні речовини і білок. Якщо це відбувається, то ваше тіло страждатиме від недоїдання і ваша мозкова діяльність буде порушена. Ви можете голодувати і навіть не знати про це!

5. Повітря

Ваш мозок потребує величезне кількості кисню, щоб нормально функціонувати і постійно вдихаючи забруднене повітря, зменшується приплив кисню до вашого тіла. Якщо це відбувається постійно, то ваш мозок знижує свою ефективність.

6. Недолік сну

Якщо ваше тіло страждає від позбавлення сну впродовж тривалого періоду часу, ваші клітини мозку помиратимуть. Ваш мозок нормально функціонуватиме доти, як він може, отримувати досить сну, щоб ваш мозок мав можливість відпочити і відновити себе. Ваш мозок, безумовно, потребує нормальної кількості сну після довгого і напруженого дня.

7. Накриття голови під час сну

Це можливо буде дивно для багатьох людей. Але ця звичка пов’язана зі звичкою №5. Покриття голови під час сну зменшує споживання кисню в нічний час. Ви любите укривати ковдрою голову і ваш мозок страждає від нестачі повітря. Крім того, є також великий шанс того, що ви вдихаєте надто багато вуглекислого газу.

8. Ви працюєте під час хвороби

Деякі люди багато працюють, щоб добитися успіху, і вони продовжують працювати навіть тоді, коли вони хворі. Це хороша річ, коли ви маєте високу мотивацію і завзятість в досягненні вашої мрії, але ви все одно повинні відчувати те, що ваше тіло намагається сказати вам. Коли ви хворі, ваше тіло посилає сигнал, щоб сказати вам, що вам потрібний відпочинок. І, звичайно ж, ваш мозок також вимагає перерви в роботі. Якщо ви продовжуватимете працювати навіть під час хвороби, це може пошкодити ваш мозок і понизити його ефективність.

9. Неактивна робота мозку

Якщо ви не стимулюватимете ваш мозок на регулярній основі новою інформацією і процесом нового мислення, він скорочуватиме свої функції. Процес мислення є дуже потужним. Коли ви думаєте, ваш мозок активно працює і має нейропластичність. Ваш мозок починає стискатися через відсутність стимуляції.

10. Мало розмовляти

Говорити – це може звучати, як дуже проста річ, але насправді це допомагає вашому мозку рости і розвиватися. Ви можете зміцнити ваш мозок і підвищити його ефективність, взявши участь в інтелектуальній розмові.

Ваш мозок дійсно дивовижний і ви, безумовно, повинні дуже ретельно піклуватися про нього. Тримайтеся чимдалі від цих 10 звичок і мозок буде здоровими і сильними упродовж усього вашого життя.

Джерело: Terra Woman