Держстат: українці продовжують зубожіти

2 Серпня 2016 11:00

Середня зарплата зростає, але реальний дохід з урахуванням зміни цін – зменшується.

6784_383563024.jpg (39 Kb)

Держстат і Національний банк України опублікували підсумкові цифри, що характеризують соціально-економічний стан країни в першому півріччі. Уряд також дав деякі прогнози.

На перший погляд, є багато вказівок на те, що економіка України не тільки стабілізувалася, але і почалося повільне зростання за багатьма напрямками. Однак при більш уважному розгляді стає зрозумілим, що поки далеко не всі цифри вказують на позитивний хід процесів.

Це поганий сигнал і для потенційних приватних інвесторів, і для держав-партнерів України.

Скасування конкурсу з приватизації ОПЗ не тільки гальмує весь процес приватизації в країні, а й впливає на реформування процесів управління держвласністю.

Збільшився сукупний держборг України (прямий і гарантований) – на 2,5% за перше півріччя, до 67,1 млрд
У гривневому еквіваленті це 1,67 трлн грн, що на 6,1% вище показника на початок року.

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу за січень-червень склав $ 184 млн, або 0,5% ВВП, за аналогічний період минулого року було $ 114 млн, або 0,3% ВВП.

Зберігається величезний дефіцит зовнішньої торгівлі товарами – за підсумками січня-червня $ 1,95 млрд

Це на 23,5% більше дефіциту за аналогічний період минулого року. При цьому обсяги експорту зменшуються швидше, ніж імпорт: 11,9% проти 9,9%.

Погано відшкодовується ПДВ експортерам – в червні його обсяг впав до 0,111 млрд грн в порівнянні з 6,68 млрд грн в травні, 7,13 млрд грн – в квітні, 6,3 млрд грн – в березні і 8,1 млрд – в лютому .

Зменшився реальний наявний дохід населення, розрахований з урахуванням цінового фактора, – на 14,9% в першому півріччі в річному вимірі.

Стабільно високою залишається заборгованість по виплаті зарплати – в червні вона була 1,97 млрд грн, збільшилась на 5,4% в порівнянні з травнем.

Залишається високим рівень безробіття, навіть офіційного – в середньому за І квартал 10,3% економічно активного населення відповідного віку.

Різко сповільнилося виробництво в багатьох галузях промисловості, незважаючи на те, що в попередні місяці відзначалося зростання

Так, промвиробництво в цілому в червні скоротилося на 3,4% в порівнянні з аналогічним місяцем 2015 року, видобуток природного газу знизилася на 10,4%, видобуток вугілля – на 18,5%, виробництво сталі – на 8,6% і ін. І навряд чи причина цього тільки у великій кількості вихідних днів в минулому червні.

Джерело:  businessua.com