Кияни зможуть перевіряти через Інтернет, скільки школам та садочкам виділяють бюджетних коштів

26 Серпня 2016 10:27

Перевірити, скільки грошей столична мерія витрачає на кожну школу тепер можна на сайті Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Києва, йдеться у сюжеті ТСН.

На головній сторінці сайту створили кнопку “Освітні карти”. За нею відкривається база. Шукати можна за назвою вулиці, або назвою чи номером закладу.

Журналіст ТСН спробував знайти школу за номером 271 – за цим номером в базі спеціалізована школа, бюджет якої на 2016 рік складає 6,5 млн грн, з яких 4,5 млн – на зарплатню й 13 грн на кожного учня. Також тут можна побачити ремонтні роботи і дізнатись скільки мерія витратила, наприклад, на капітальний ремонт покрівель, скільки коштів виділено на ремонт вікон, на ремонт харчоблоку.

Якщо хтось буде пробувати збирати на це гроші, то у батьків є повне право йти і звертатися до правоохоронних органів.

Подивитися кошторис можна не лише школи, а й дитячого садочка – вони на карті позначені зеленим кольором, і навчального центру – вони зазначені рожевим.

Система щойно запустилась і помилок у ній ще вистачає. Навряд чи інакше можна пояснити той факт, що дитячий садочок на околиці Правого берега столиці витрачає на одну дитину 13,5 тисяч гривень, тоді як дитячий садочок на Лівому березі усього 20 гривень. Тож перевірити чиновників власноруч варто уже сьогодні.

Як повідомлялося, МОН України затвердило  13 оновлених навчальних програм для розвантаження навчання  школярам 1-4 класів. Зміни покликані забезпечити більшу логічність навчального процесу та надати більшої свободи вчителю, а також дати дитині розкритися та максимально розвинути її індивідуальність.  Поточну ж систему шкільної освіти   міністр Лілія Гриневич назвала недієвою.